Hiszpania. Debiutanckie trafienie Polaka. Mateusz Bogusz przypomniał o sobie kibicom

W sobotnim meczu pomiędzy Rayo Vallecano i UD Logrones na listę strzelców wpisał się Mateusz Bogusz. To był jego pierwszy gol w nowych barwach.

Rafał Szymański
Mateusz Bogusz Getty Images / Rafa Babot / Na zdjęciu: Mateusz Bogusz
Spotkanie Rayo Vallecano - UD Logrones ostatecznie zakończyło się rezultatem 2:1 na korzyść drużyny gospodarzy. Mateusz Bogusz otworzył wynik w 20. minucie tego meczu, kiedy to wykorzystał podyktowany chwilę wcześniej rzut karny.

Piłkarze Logrones nie zdołali jednak długo utrzymać prowadzenia. Już 2 minuty później było 1:1 za sprawą gola Antonina, natomiast w 26. minucie piłkę do własnej bramki skierował Unai Medina.

Polak został zmieniony w 64. minucie gry przez trener Sergio Rodrigueza. W zastępstwie za ofensywnego pomocnika na murawie zameldował się Leonardo Ruiza.

Przypomnijmy, że Bogusz obecnie przebywa tylko na wypożyczeniu w Logrones, występującym na zapleczu hiszpańskiej La Liga. 19-latek po zakończeniu trwającego sezonu wróci do Leeds United. Dotychczasowy bilans Bogusza to 1 bramka w 8 rozegranych meczach.

Po 16 kolejkach zespół młodzieżowego reprezentanta Polski znajduje się na 11. miejscu w tabeli Segunda Division.

Rayo Vallecano - UD Logrones 2:1 (2:1)
0:1 - Bogusz (rzut karny) 20'
1:1 - Antonin 22'
2:1 - Medina (gol samobójczy) 26'