PKO Ekstraklasa. Legia - Lechia. Tomas Pekhart zrobił to perfekcyjnie. Zobacz bramkę (wideo)

Legia Warszawa wróciła na pierwsze miejsce w PKO Ekstraklasie. Mistrz Polski pokonał Lechię Gdańsk 2:0, a kluczowy był gol Tomasa Pekharta.

Robert Czykiel
Tomas Pekhart Twitter / Na zdjęciu: Tomas Pekhart
Piłkarz Legii Warszawa jeszcze przed wyjściem na boisko zyskali dodatkową motywację. Raków Częstochowa przegrał ze Śląskiem Wrocław (0:1), a to otworzyło szansę na odzyskanie fotela lidera. Podopieczni Czesława Michniewicza jednak nie mieli łatwego zadania, bo mierzyli się z Lechią Gdańsk.

W pierwszej połowie nie było bramek. Przełomowy moment był w 61. minucie. To wtedy Bartosz Kapustka podał do Luquinhasa, który dośrodkował w pole karne. Doskonale wiedział, co robi, bo tam na podanie już czekał Tomas Pekhart.

Czech jest ekspertem od gry głową i nie mógł zmarnować takiej okazji. Świetnie uciekł obrońcy, a potem idealnie wyczuł moment, kiedy wyskoczyć. Po chwili cieszył się z gola.

Legioniści ostatecznie wygrali 2:0, bo w samej końcówce spotkania wynik podwyższył Rafael Lopes. To jednak Pekhart zebrał najwięcej pochwał. 31-letni napastnik w tym sezonie jest najlepszym strzelcem PKO Ekstraklasy i na koncie ma 10 goli.

Bandycki faul na Bartoszu Kapustce. Cud, że nic mu się nie stało! >>

PKO Ekstraklasa. Legia - Lechia. Ofensywne usposobienie gdańszczan nic nie dało. Wygrała warszawska konsekwencja >>

Czy Pekhart będzie królem strzelców Ekstraklasy?