Serie A: Hellas Werona wypuścił prowadzenie. Paweł Dawidowicz i Sebastian Walukiewicz na boisku

Paweł Dawidowicz i Sebastian Walukiewicz rozegrali pełną partię. Defensywy z Polakiem w szeregach pozwoliły sobie na stratę tylko jednego gola. Hellas Werona zremisował 1:1 z Cagliari Calcio.

Samuel Di Carmine (z lewej) oraz Sebastian Walukiewicz (z prawej) PAP/EPA / EMANUELE PENNACCHIO / Na zdjęciu: Samuel Di Carmine (z lewej) oraz Sebastian Walukiewicz (z prawej)
Hellas Werona mierzył się w listopadzie z Cagliari Calcio w Pucharze Włoch i przegrał ten mecz 1:2. Tym razem dysponował on atutem własnego boiska, a z przeciwnikiem z Sardynii w lidze radził sobie ostatnio dobrze. Wygrał z nim siedem z poprzednich 10 spotkań, w tym pięć z rzędu na Stadio Marcantonio Bentegodi. Przed rozpoczęciem kolejki więcej punktów zdobytych w tym sezonie w roli gospodarza miał wyłącznie lider AC Milan.

Cagliari prezentowało dotąd nierówną formę i w meczu z Hellasem próbowało poprawić swoje niekorzystne statystyki na wyjazdach. W ostatnich miesiącach drużyna Sebastiana Walukiewicza powróciła do złych przyzwyczajeń i poniosła od lipca najwięcej w lidze porażek poza własnym stadionem.

Hellas atakował od początku meczu. W 8. minucie trudno było uwierzyć, że piłka nie wpadła do bramki Cagliari, ponieważ odbiła się zarówno od poprzeczki, jak i od słupka. W 21. minucie gospodarze poprawili się i zdobyli prowadzenie 1:0 dzięki strzałowi Mattii Zaccagniego z podania Davida Faraoniego. W obronie Hellasu grał Paweł Dawidowicz i musiała ona teraz uważać na odpowiedź rozdrażnionego przeciwnika.

W pierwszej połowie gospodarze odparli ataki przeciwnika, ale krótko po przerwie również oni skapitulowali. W 48. minucie Razvan Marin oddał uderzenie na 1:1 i konfrontacja rozpoczęła się w pewien sposób od początku. W akcji bramkowej uczestniczył Sebastian Walukiewicz, który otworzył grę podaniem do Leonardo Pavolettiego.

Na murawie zrobiło się dynamicznie, ponieważ piłkarze byli już świadomi, że są w stanie strzelać gole i nie godzili się z kompromisowym rezultatem. Futbolówka lądowała jednak w różnych miejscach, tylko nie w siatce i Hellas musiał pogodzić się z tym, że nie odniósł szóstego z rzędu zwycięstwa u siebie z Rossoblu. Padł remis.

Hellas Werona - Cagliari Calcio 1:1 (1:0)
1:0 - Mattia Zaccagni 21'
1:1 - Razvan Marin 48'

Hellas: Marco Silvestri - Federico Ceccherini, Paweł Dawidowicz, Federico Dimarco - Davide Faraoni, Adrien Tameze (54' Eddie Salcedo), Miguel Veloso, Darko Lazović (54' Matteo Lovato) - Mattia Zaccagni (67' Ebrima Colley), Antonin Barak - Samuel Di Carmine (68' Andrea Favilli)

Cagliari: Alessio Cragno - Paolo Farago, Sebastian Walukiewicz, Andrea Carboni, Alessandro Tripaldelli (83' Charalampos Lykogiannis) - Razvan Marin (83' Christian Oliva), Marko Rog - Gabriele Zappa, Joao Pedro, Riccardo Sottil (70' Matteo Tramoni) - Leonardo Pavoletti (76' Alberto Cerri)

Żółte kartki: Ceccherini, Salcedo (Hellas)

Sędzia: Gianluca Manganiello