Serie A: Lazio bez potknięcia, choć beniaminek kąsał

Nie było to pewne zwycięstwo, defensywa ponownie szwankowała, ale Lazio pokonało 2:1 Spezię Calcio w meczu otwierającym 10. kolejkę ligi włoskiej.

mecz Spezia Calcio - Lazio PAP/EPA / PASQUALE BOVE / Na zdjęciu: mecz Spezia Calcio - Lazio
Lazio jest w grupie klubów, które przez kilka najbliższych dni muszą martwić się o awans w grupie europejskich pucharów. We wtorek Biancocelesti podejmą Club Brugge i żeby znaleźć się w najlepszej "16" Ligi Mistrzów, muszą ten mecz minimum zremisować. Jednego punktu brakuje rzymianom, żeby zarobili największe od ponad dekady pieniądze na europejskiej arenie.

Zanim ten mecz, Lazio odwiedziło beniaminka. - Motywacja zawsze musi być na wysokim poziomie. Najważniejszy jest najbliższy mecz. Nim powinny zajmować się nasze głowy oraz serca - mówił Simone Inzaghi przed podróżą do Ligurii. - Płacimy za nasze zaangażowanie w Lidze Mistrzów we Włoszech, ale nie możemy myśleć zawczasu o Club Brugge, ponieważ popełnimy wcześnie inne błędy.

Spezia Calcio próbowała sprawić niespodziankę w swoim pierwszym w historii meczu ligowym przeciwko Lazio. W tym sezonie udowodniła już, że potrafi być niewygodnym przeciwnikiem dla mocarzy calcio. Przed przerwą Spezia oddała aż dwa uderzenia w słupek bramki rzymian, więc miała swoje szanse.

Lazio było skuteczniejsze od beniaminka, a kluczowym zawodnikiem pierwszej części był Sergej Milinković-Savić. Reprezentant Serbii przechwycił piłkę i asystował w 15. minucie Ciro Immobile. Król strzelców ligi wykorzystał sytuację sam na sam. W 33. minucie Milinković-Savić przymierzył na 2:0 z rzutu wolnego przyznanego za przewinienie Juliana Chabota.

Po godzinie z boiska zeszli Ciro Immobile i Luis Alberto. Bez oszczędzających energię liderów Biancocelestim nie szło równie dobrze. W 64. minucie M'Bala Nzola strzelił gola kontaktowego na 1:2. Przed oddaniem uderzenia ośmieszył w pojedynku reprezentanta kraju Francesco Acerbiego. Pozostało sporo czasu na wyrównanie, ale Lazio wybroniło się i nie pozwoliło sobie na potknięcie takie jak w zeszłotygodniowym, przegranym 1:3 meczu z Udinese.

Lazio podtrzymało dobry bilans w meczach z beniaminkami. Klub z Rzymu odniósł 17 zwycięstw w ostatnich 19 spotkaniach z ligowymi nowicjuszami.

Spezia Calcio - Lazio 1:2 (0:2)
0:1 - Ciro Immobile 15'
0:2 - Sergej Milinković-Savić 33'
1:2 - M'Bala Nzola 64'

Spezia: Ivan Provedel - Salva Ferrer, Claudio Terzi, Julian Chabot, Simone Bastoni (46' Riccardo Marchizza) - Nahuel Estevez (90' Roberto Piccoli), Matteo Ricci, Giulio Maggiore (65' Alessandro Deiola) - Emmanuel Gyasi, M'Bala Nzola (90' Giuseppe Mastinu), Diego Farias (65' Kevin Agudelo)

Lazio: Pepe Reina - Luiz Felipe (89' Wesley Hoedt), Francesco Acerbi, Stefan Radu - Manuel Lazzari, Luis Alberto (60' Jean-Daniel Akpa Akpro), Lucas Leiva (74' Gonzalo Escalante), Sergej Milinković-Savić (74' Marco Parolo), Adam Marusić - Andreas Pereira, Ciro Immobile (59' Felipe Caicedo)

Żółte kartki: Bastoni, Chabota, Ricci (Spezia) oraz Akpa Akpro (Lazio)

Sędzia: Daniele Chiffi