Liga Mistrzów: PSG - Basaksehir. Nawet prezydent Turcji skomentował skandal z Paryża

Rasistowski skandal, do którego miało dojść w trakcie meczu Ligi Mistrzów PSG - Istanbul Basaksehir, podsumował w mediach społecznościowych prezydent Turcji Recep Erdogan. Padły przy tym stanowcze słowa.

Piotr Bobakowski
piłkarze Istanbul Basaksehir opuszczają boisko PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: piłkarze Istanbul Basaksehir opuszczają boisko
Do niecodziennych scen doszło podczas wtorkowego meczu Ligi Mistrzów Paris Saint-Germain - Istanbul Basaksehir. W 14. minucie spotkania jeden z rumuńskich sędziów miał użyć określenia "ala negru" ("dla czarnego") pod adresem asystenta trenera gości Pierre'a Webo. Oba zespoły podjęły wówczas decyzję, że nie będą kontynuować meczu i opuściły boisko (więcej TUTAJ).

"Stanowczo potępiamy rasistowskie uwagi wygłoszone pod adresem Pierre'a Webo, jednego z członków sztabu szkoleniowego Basaksehiru, i wierzę, że UEFA podejmie niezbędne kroki" - napisał na Twitterze prezydent Turcji Recep Erdogan.

"Jesteśmy bezwarunkowo przeciwni rasizmowi i dyskryminacji w sporcie, a także we wszystkich dziedzinach życia społecznego. Nie dla rasizmu" - zapewnił turecki władca w komentarzu opublikowanym na portalu społecznościowym.

Stanowisko zajął też rumuńska Krajowa Rada do Zwalczania Dyskryminacji. "To jest rasizm bez możliwości interpretacji. Sędzia mógł zidentyfikować gracza na podstawie tylu innych szczegółów i zignorować jego kolor skóry" - czytamy w krótkim komunikacie.

W momencie przerwania spotkania w Paryżu na tablicy wyników widniał wynik 0:0. Dla PSG wynik był niezwykle ważny w kontekście walki o awans do fazy pucharowej LM. Zwycięstwo RB Lipsk z Manchester United (3:2) sprawiło jednak, że bez względu na rezultat paryżanie i tak awansują z grupy H.