Premier Liga: porażka Dinama Moskwa z Zenitem Sankt Petersburg, całe spotkanie Sebastiana Szymańskiego

W meczu 18. kolejki rosyjskiej Premier Ligi Dinamo Moskwa przegrało 1:3 z Zenitem Sankt Petersburg, który jest liderem rozgrywek. Od początku do końca starcia w barwach gości na boisku występował reprezentant Polski Sebastian Szymański.

Tomasz Rosiński
Sebastian Szymański Getty Images / Mike Kireev / Na zdjęciu: Sebastian Szymański
Dinamo w ostatnim czasie znajdowało się w dobrej formie, zaś Zenit zawodził i liczył, że uda mu się poprawić humory po niedawnych niepowodzeniach.

Gospodarze dość szybko, bo już w 14. minucie, wyszli na prowadzenie za sprawą Artioma Dziuby. Jeszcze w pierwszej połowie konfrontacji rosyjski napastnik podwyższył prowadzenie swojej drużyny, wykorzystując rzut karny.

Przyjezdni w 56. minucie zdobyli bramkę kontaktową, kiedy to z jedenastego metra trafił Nikołaj Komliczenko.

Jednakże piłkarze z Sankt Petersburga w 84. minucie zadali trzeci cios. Wówczas futbolówkę do siatki posłał Sardar Azmoun i jak się później okazało ustalił rezultat tej potyczki.