Premier League: kolejna porażka West Bromwich Albion, Kamil Grosicki w końcu zagrał

Drużyna West Bromwich Albion przegrała swój ósmy mecz w sezonie 2020/2021 Premier League. Tym razem w 12. kolejce podopieczni Slavena Bilicia musieli uznać wyższość Newcastle United (1:2), a od 80. minuty na murawie występował Kamil Grosicki.
Tomasz Rosiński
Kamil Grosicki Getty Images / Adam Fradgley / Na zdjęciu: Kamil Grosicki

Walcząca o utrzymanie w angielskiej ekstraklasie ekipa WBA liczyła, że w sobotę uda jej się wywalczyć co najmniej punkt w starciu z wyżej notowanym zespołem Newcastle, lecz nie zrealizowała swojego celu.

Gospodarze znakomicie rozpoczęli rywalizację, gdyż już w pierwszej minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas Joelinton wyłożył piłkę jak na tacy Miguelowi Almironowi, a ten pewnym strzałem pokonał Sama Johnstone'a.

Przyjezdni odpowiedzieli dopiero po zmianie stron. W 50. minucie dokładnie z lewego skrzydła dośrodkował Matt Phillips, zaś Darnell Furlong huknął z powietrza i wpakował piłkę do siatki.

W 80. minucie na boisku pojawił się reprezentant Polski Grosicki (zmienił 20-letniego Conora Gallaghera), a po chwili jego drużyna straciła bramkę. Wrzutką z prawej flanki popisał Jacob Murphy, natomiast celnie główkował Dwight Gayle i jak się później okazało ustalił wynik tej konfrontacji.

We wcześniejszej sobotniej potyczce triumf rzutem na taśmę odniosła Aston Villa, która zwycięskiego gola w starciu z Wolverhampton Wanderers za sprawą Anwara El-Ghaziego strzeliła w czwartej minucie doliczonego czasu gry.