Premier Liga: Dinamo Moskwa uporało się z Arsenałem Tuła, całe spotkanie Sebastiana Szymańskiego

Dinamo Moskwa odniosło swoje dziewiąte zwycięstwo w Premier Lidze 2020/2021. W meczu 17. kolejki drużyna, której zawodnikiem jest reprezentant Polski Sebastian Szymański (rozegrał całe spotkanie), pokonała u siebie Arsenał Tuła 1:0.

Tomasz Rosiński
Sebastian Szymański Getty Images / Sergei Fadeichev / Na zdjęciu: Sebastian Szymański
Dinamo przystępowało do niedzielnej konfrontacji w roli faworyta i chciało się zrehabilitować za ostatnią, wysoką porażkę z FK Rostów (1:4). Natomiast Arsenał nie wygrał od pięciu spotkań w rosyjskiej ekstraklasie (2 remisy, 3 przegrane) i liczył, że w końcu uda mu się przerwać tą złą serię.

Gospodarze od początku potyczki mieli lekką przewagę optyczną, lecz przyspieszyli dopiero w końcówce pierwszej połowy. Najpierw celny strzał oddał Wiaczesław Grulew, ale piłkę zdołał jeszcze odbić golkiper gości, Jegor Szamow.

Jednakże bramkarz przyjezdnych był już bezradny w 45. minucie wobec uderzenia Daniła Fomina z bliskiej odległości. Piłka po jego zagraniu jeszcze odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Po zmianie stron Dinamo Moskwa spokojnie kontrolowało boiskowe wydarzenia i mogło jeszcze podwyższyć swoje prowadzenie, bo nieźle strzelali Fomin oraz Siergiej Parszywluk. Ostatecznie wynik już nie uległ zmianie i miejscowa ekipa sięgnęła po cenny komplet punktów.