Bundesliga. Robert Lewandowski uratował Bayern Monachium, ale dostał przeciętne noty

Bayern Monachium tylko zremisował z 1.FC Union Berlin (1:1) i rozczarował swoją postawą. Robert Lewandowski strzelił jedyną bramkę dla swojej drużyny, ratując jeden punkt. Najlepszym zawodnikiem Bawarczyków był według ocen Manuel Neuer.

Dominika Pawlik
Robert Lewandowski (z prawej) Getty Images / Mathias Renner/City-Press / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z prawej)
Bramkę dla gospodarzy kilka minut po rozpoczęciu spotkania zdobył Grischa Proemel. Dopiero w 67. minucie do wyrównania doprowadził Robert Lewandowski. Bayern Monachium utrzymał lidera, ale drugi w tabeli Bayer Leverkusen ma o rozegrany jeden mecz mniej, a traci do Bawarczyków tylko dwa punkty.

Choć Polak został bohaterem, nieco wyższe noty dostał Manuel Neuer, dzięki którego interwencjom, 1.FC Union Berlin nie zdobył więcej bramek. Tylko w serwisie SofaScore Polak otrzymał ocenę 7,7 (w skali 1-10), a bramkarz Bayernu - 7,3. Średnia całej drużyny wyniosła 6,88.

Niemieckie media uznały, że Robert Lewandowski w skali 1-6, gdzie najwyższa nota to 1, zasłużył na "trójkę". "Abendzeitung" argumentował to pechowym początkiem. Później przewrócił się w polu karnym i domagał rzutu karnego, bezskutecznie. "Był egzekutorem przy bramce na 1:1. Był to jego 13. gol w tym sezonie w Bundeslidze" - czytamy.

Serwisy Goal.com oraz Spox.de wskazały niefortunny upadek tuż przed bramkarzem Unionu, Andreasem Luthe. "Po przerwie spisywał się już lepiej i wyrównał wynik" - czytamy. Oceniono go na 3. Podobnego zdanie był też serwis Sportbuzzer.com.

"Był to mecz pełen wrażeń dla najlepszego napastnika Bundesligi. Dużo pracował na boisku, miał dobre podania" - wypunktował Lewandowskiego Sueddeutsche.de.

16 grudnia Bayern będzie miał okazję do rehabilitacji. Ugości u siebie VfL Wolfsburg, natomiast w weekend zmierzy się z Bayerem Leverkusen.

Bundesliga. Na kłopoty - Robert Lewandowski. Zobacz bramkę Polaka w meczu z Unionem (wideo)

Czy Bayern Monachium wygra kolejny mecz w Bundeslidze?