The Championship: przełamanie Milwall FC. Bartosz Białkowski i Michał Helik na boisku

Bartosz Białkowski zachował czyste konto, a Millwall FC zwyciężył 2:0 z Bristol City. Pełną partię rozegrał również Michał Helik, a Barnsley FC wygrał 2:1 z Preston North End.

Bartosz Białkowski Getty Images / Marc Atkins / Na zdjęciu: Bartosz Białkowski
Przegrany w weekend mecz z Middlesbrough był jubileuszowym 10. bez zwycięstwa Millwall FC. Drużyna Bartosza Białkowskiego zmarnowała kapitał z początku sezonu i zamiast utrzymać kontakt z czołówką, spadła do dolnej połowy tabeli. Do Bristol City traciła już dziewięć punktów, a we wtorek mierzyła się z tym przeciwnikiem na Ashton Gate Stadium. Gospodarze byli przed meczem osłabieni aż sześcioma kontuzjami.

Kompani z pola Bartosza Białkowskiego byli odpowiednio zmobilizowani, a przewaga 1:0 zdobyta w 18. minucie przez Toma Bradshawa dodała im wiary z możliwość przerwania pasma niepowodzeń. Millwall FC poszedł za ciosem i w 68. minucie Mason Bennett strzelił gola na 2:0. Od tego momentu kluczowe dla graczy z The Den było zachowanie czystego konta i to powiodło się.

Barnsley FC nie wygrał żadnego z pięciu poprzednich meczów przeciwko Preston North End. We wtorek przystąpił do starcia z wyższego miejsca w tabeli i z mocnym postanowieniem odniesienia trzeciego zwycięstwa z rzędu oraz odczarowania niewygodnego przeciwnika.

W podstawowym składzie Barnsley nie zabrakło Michała Helika. Drużyna Polaka została zaskoczona skutecznym atakiem już w 2. minucie i po strzale Seana Maguire'a musiała odrabiać stratę do przeciwnika. Do remisu 1:1 doprowadził w 55. minucie Alex Mowatt i konfrontacja rozpoczęła się praktycznie od początku. Rozstrzygnął ją Burnley FC golem na 2:1 Victora Adeboyejo w 80. minucie.