Ligue 1. Paris Saint-Germain wygrało bez Neymara. Kompromitacja AS Monaco

W 15. kolejce Ligue 1 Paris Saint-Germain wygrało 2:0 z FC Lorient, natomiast AS Monaco zostało rozgromione przez RC Lens w stosunku 0:3.

Rafał Szymański
Kylian Mbappe PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
Podopieczni Thomasa Tuchela w spotkaniu z Lorient musieli radzić sobie bez największej gwiazdy. Neymar odniósł poważną kontuzję w niedzielnym starciu z Olympique Lyon - więcej TUTAJ.

W linii ataku niemiecki szkoleniowiec postanowił skorzystać z duetu Kylian Mbappe - Moise Kean. Kolejnych kłopotów Tuchelowi przysporzył uraz  Danilo Pereiry, którego już w 11. minucie musiał zastąpić Timothee Pembele.

Piłkarze Paris Saint-Germain od pierwszego gwizdka sędziego narzucili tempo meczu i w większym wymiarze czasu utrzymywali się przy piłce. Ku zaskoczeniu obserwatorów, to zawodnik Lens pierwszy doszedł do dogodnej sytuacji bramkowej. W 26. minucie Teremas Moffi strzelił jednak obok Sergio Rico.

Chwilę później gospodarze wyprowadzili kontrę, Paul Nardi nie dał się jednak pokonać po uderzeniu Kyliana Mbappe. W 32. minucie utalentowany napastnik próbował wymusić podyktowanie rzutu karnego.

Najgroźniejszą sytuację w pierwszej części meczu stworzył Ander Herrera. Po strzale Hiszpana piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Losy rywalizacji odmieniła czerwona kartka, którą w 49. minucie ukarany został Andrew Gravillon. Stoper sfaulował w polu karnym Mbappe, arbiter nie miał większych wątpliwości odnośnie tej sytuacji. Kilkadziesiąt sekund później do jedenastki podszedł sam poszkodowany i trafił do siatki.

Od tego momentu z większą liczbą zawodników zawodnicy PSG mieli ułatwione zadanie. W 61. minucie Rafinha dograł do Moise Keana, który podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0.

Równolegle toczyło się starcie, w którym AS Monaco podejmowało RC Lens. Drużyna  Niko Kovaca w fatalnym stylu poległa w meczu z niżej notowanym rywalem.

Już w 1. minucie tej rywalizacji Issiaga Sylla trafił do bramki strzeżonej przez Vito Mannone. Szanse na pozytywny rezultat dla Monaco w 23. minucie pogrzebał Axel Disasi, który obejrzał czerwony kartonik za swoje przewinienie.

Wynik spotkania został ustalony jeszcze przed przerwą. Na listę strzelców po stronie Lens wpisali się również Simon Banza oraz Gael Kakuta.

Radosław Majecki po raz kolejny cały mecz spędził wśród rezerwowych.

Po 15 seriach gier Paris Saint-Germain jest wiceliderem tabeli Ligue 1, natomiast Monaco znajduje się na 8. miejscu. Na ten moment całej stawce przewodzi zespół Lille OSC, który ma na koncie o jedno oczko więcej od panującego mistrza.

Paris Saint-Germain - FC Lorient 2:0 (0:0)
1:0 - Kylian Mbappe (k.) 51'
2:0 - Moise Kean 61'

AS Monaco - RC Lens 0:3 (0:3)
0:1 - Issiaga Sylla 1'
0:2 - Simon Banza 33'
0:3 - Gael Kakuta 39'