Serie A: absurdalna gra Torino FC. AS Roma dostała wygraną w prezencie

AS Roma zwyciężyła 3:1 z Torino FC i było to proste zadanie. Drużyna Karola Linettego rozdawała prezenty w pierwszej połowie. Wcześnie straciła zawodnika, a później podarowała Giallorossim rzut karny.

mecz AS Roma - Torino FC PAP/EPA / ALESSANDRO DI MEO / Na zdjęciu: mecz AS Roma - Torino FC
Torino FC od początku sezonu nie dość, że ma problem z przeciwnikami, to jeszcze samo robi sobie krzywdę. Już w 14. minucie konfrontacji na Stadio Olimpico przyjezdni stracili zawodnika. Wilfried Stephane Singo potrzebował mniej niż kwadransa na zobaczenie dwa razy żółtej kartki za przewinienia na Henrichu Mchitarjanie oraz Leonardo Spinazzoli. W tej sytuacji było jasne, że AS Roma będzie zmuszona do przebijania się przez szeregi obronne 10 przeciwników.

Zanosiło się na trudną ponad godzinę dla Vanji Milinkovicia-Savicia oraz Karola Linettego. Były bramkarz Lechii Gdańsk szykował się na ostrzał, a były pomocnik Lecha Poznań musiał wspólnie z Soualiho Meite, a później Tomasem Rinconem osłaniać całe centrum boiska, ponieważ trener Marco Giampaolo ściągnął trzeciego środkowego pomocnika Amera Gojaka.

Torino nie przetrwało długo w osłabieniu i w 27. minucie straciło gola. Henrich Mchitarjan wykonał potężną dobitkę strzału obronionego przez Milinkovicia-Savicia. Statystyki Ormianina w tym sezonie to siedem trafień oraz pięć asyst. W klasyfikacji kanadyjskiej znalazł się na prowadzeniu przez Zlatanem Ibrahimoviciem i Romelu Lukaku. Lepszym asystentem w lidze jest wyłącznie Dries Mertens.

Przed przerwą sytuacja gospodarzy stała się jeszcze bardziej wygodna. AS Roma dostała gola na 2:0 w prezencie od Bremera, który w absurdalnych okolicznościach sfaulował Edina Dzeko w polu karnym. Egzekutorem jedenastki był Jordan Veretout. Może byłoby jeszcze ciekawie, gdyby w 64. minucie Jacopo Segre przymierzył lepiej niż w poprzeczkę bramki rzymian. W odwecie Lorenzo Pellegrini zdobył bramkę na 3:0. Byki walczyły do końca o poprawienie wyniku i w nagrodę za ambicję Andrea Belotti zdobył ósmego gola w sezonie, dzięki któremu zrobiło się 1:3 w 73. minucie. Była to zasłużona kara dla zbyt rozprężonych podopiecznych Paulo Fonseki.

AS Roma znajduje się na czwartym miejscu, które na zakończenie sezonu będzie premiowane awansem do Ligi Mistrzów. Torino jest przedostatnie wyłącznie przez FC Crotone. Drużyna po zatrudnieniu Marco Giampaolo zwyciężyła w jednym z 12 spotkań ligowych, w trzech zremisowała, a także poniosła osiem porażek.

AS Roma - Torino FC 3:1 (2:0)
1:0 - Henrich Mchitarjan 27'
2:0 - Jordan Veretout (k.) 43'
3:0 - Lorenzo Pellegrini 68'
3:1 - Andrea Belotti 73'

Roma: Pau Lopez - Gianluca Mancini (46' Marash Kumbulla), Chris Smalling, Roger Ibanez - Bruno Peres (46' Rick Karsdorp), Gonzalo Villar (60' Pedro Rodriguez), Jordan Veretout, Leonardo Spinazzola (71' Riccardo Calafiori) - Lorenzo Pellegrini, Henrich Mchitarjan - Edin Dzeko (59' Borja Mayoral)

Torino: Vanja Milinković-Savić - Bremer, Lyanco, Alessandro Buongiorno (77' Federico Bonazzoli) - Wilfried Stephane Singo, Soualiho Meite (46' Tomas Rincon), Amer Gojak (23' Cristian Ansaldi, 45' Simone Edera), Karol Linetty, Mergim Vojvoda - Sasa Lukić (46' Jacopo Segre), Andrea Belotti

Żółte kartki: Peres, Mancini, Villar, Calafiori (Roma) oraz Singo, Lyanco (Torino)