Premier League. Crystal Palace - Liverpool FC: 0:7 zgłoś się! Nokaut w wykonaniu mistrza Anglii

Liverpool FC z dziewiątym zwycięstwem w sezonie 2020/2021 Premier League. Tym razem w spotkaniu 14. kolejki mistrz Anglii pokonał na wyjeździe Crystal Palace aż 7:0.
Tomasz Rosiński
Sadio Mane (z lewej) i Naby Keita (z prawej) z Liverpool FC PAP/EPA / Clive Rose / POOL / Na zdjęciu: Sadio Mane (z lewej) i Naby Keita (z prawej) z Liverpool FC

Liverpool co oczywiste przystępował do sobotniej potyczki z Crystal Palace w roli zdecydowanego faworyta i podbudowany niedawną wygraną w starciu na szczycie tabeli z Tottenhamem Hotspur (2:1).

Podopieczni Juergena Kloppa od początku rywalizacji mocno ruszyli do ataku i już w 3. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas Sadio Mane zagrał piłkę na siódmy metr do Takumiego Minamino, który huknął płasko i pokonał Vicente Guaitę.

Gospodarze po straconym golu starali się odpowiedzieć, ale niezbyt dobrze wyglądała współpraca ich napastników, czyli Wilfrieda Zahy i Jordana Ayew.

Natomiast przyjezdni cierpliwie czekali na swoją szansę do podwyższenia prowadzenia, która nadeszła w 35. minucie. Roberto Firmino obsłużył Mane dokładnym, prostopadłym podaniem, a Senegalczyk obrócił się z futbolówką i przymierzył obok słupka.

The Reds nie zamierzali zwalniać tempa i tuż przed przerwą zadali trzeci cios. Firmino do asysty dorzucił bramkę, zaś asystę przy tym trafieniu zaliczył lewy obrońca Andrew Robertson.

Lider angielskiej ekstraklasy nawet po zmianie stron zdecydowanie dominował i w 52. minucie za sprawą Jordana Hendersona i jego uderzenia z siedemnastu metrów prowadził już 4:0, a Orły były na łopatkach.

To jednak nie był koniec popisów gości, gdyż dublet zdołał skompletować Roberto Firmino. Brazylijczyk wygrał pojedynek sam na sam z Guaitą.

Swojego gola strzelił również rezerwowy Mohamed Salah (zmienił Sadio Mane), który celnie główkował po zgraniu piłki przez Joela Matipa.

Natomiast po chwili Salah dołożył jeszcze jedno trafienie, przepięknie strzelając w "okienko" z narożnika pola karnego. Jak się później okazało Egipcjanin ustalił wynik tej nierównej batalii.