The Championship: odwołany mecz Derby County. Bartosz Białkowski i Michał Helik na boiskach

Derby County nie mogło w sobotę pójść za ciosem, ponieważ jego mecz w The Championship z Rotherham United został odwołany. Zagrali Bartosz Białkowski oraz Michał Helik i tylko drużyna tego pierwszego zapunktowała.

Bartosz Białkowski Getty Images / James Chance / Na zdjęciu: Bartosz Białkowski
Drużyna prowadzona przez Wayne'a Rooneya mogła już w sobotę opuścić strefę spadkową, ale jej mecz z Rotherham United został przełożony. Przeciwnik zgłosił problem z zakażeniami koronawirusem. W tej sytuacji Krystian Bielik, Kamil Jóźwiak oraz pozostali gracze Derby County mieli wolne i nie mogli pójść za ciosem.

W poprzednim spotkaniu Millwall FC przerwał serię 10 meczów bez zwycięstwa. Przełamanie nastąpiło w pojedynku z Bristol City. Następnym przeciwnikiem zespołu Bartosza Białkowskiego było Nottingham Forest. Drużyna Polaka zdobyła prowadzenie 1:0 w 47. minucie, ale najwyraźniej za długo cieszyła się z gola i straciła koncentrację. Po zaledwie dwóch kolejnych minutach Alex Mighten pokonał Białkowskiego swoim strzałem i mecz zakończył się remisem 1:1.

Barnsley FC nie zdołał odnieść czwartego zwycięstwa z rzędu i został pokonany 0:2 w Walii. Swansea City odrobił kosztem zespołu Michała Helika straty poniesione w stosunku do najlepszych klubów ligi w poprzednim, przegranym meczu z Derby. Pierwszego gola strzelił w 2. minucie Jamal Love, a po trafieniu samobójczym Victora Adeboyejo trudno było gościom myśleć o zapunktowaniu. Helik rozegrał pełny mecz.

Liderem The Championship pozostaje Norwich City, a wygraną 2:0 z Cardiff City zapewnili swoimi strzałami Emiliano Buendia i Todd Cantwell z podania Buendii. Przemysław Płacheta nie grał z powodu kontuzji.