Serie A. Przeciętny występ Karola Linettego. Włoskie media: "znikał między koszulkami rywali"

Karol Linetty nie pokazał się z najlepszej strony w meczu Serie A Torino - Bologna FC (1:1). Polak zebrał przeciętne noty za swój występ. "Znikał gdzieś między rywalami", "mało go było w grze ofensywnej" - piszą włoskie media.

Karol Wasiek
Karol Linetty Getty Images / Matteo Bottanelli/NurPhoto / Na zdjęciu: Karol Linetty
Polak Karol Linetty grał od początku do końca w zremisowanym 1:1 meczu z Bologną FC. Aż trudno uwierzyć w to, że Torino FC nie potrafi wygrać u siebie w Serie A od lipca.

Mecz nie stał na wysokim poziomie. Na boisku mnożyły się niedokładności i nie brakowało ich również w grze Linettego.

Reprezentant Polski szukał rozwiązań dynamizujących oraz mniej konwencjonalnych, ale często kierował piłkę pod nogi przeciwnika.

Dlatego nie dziwią przeciętne oceny dla Linettego we włoskich mediach. Jego noty wahają się od 5 do 6,5 (w skali od 1 do 10).

"Był mniej mniej żywiołowy niż jego partner z pomocy, Gojak. Był mało widoczny w pierwszej połowie także dlatego, że jego kilka inicjatyw było dobrze odczytywanych przez Bolognę" - czytamy w "toronews.net", który przyznał mu notę "5,5".

"Piątkę" dał mu serwis "toro.it", który mocno krytycznie spojrzał na jego występ. "Często znikał między koszulkami Bolonii. Brakowało jakości w grze ofensywnej. Bardzo mało widoczny" - czytamy.

"Był mało niebezpieczny w fazie ofensywnej, jego wstawek brakuje w grze Torino" - dodaje serwis "calciodangolo.com" (nota 5,5).

Najwyższą ocenę Linettemu przyznał portal "tuttomercatoweb.com". Polak otrzymał notę "6,5". "Pomagał swoim kolegom z drużyny. Często poświęcał się, szczególnie w drugiej połowie. Pokazał charakter w wielu swoich zagraniach".

Bologna FC nie pozwoliła gospodarzom na odniesienie pierwszego od lipca zwycięstwa na własnym stadionie i przesądziła o tym, że drużyna Karola Linettego spędzi przerwę świąteczno-noworoczną w strefie spadkowej.

Ekspert o przyczynach niepowodzenia Krzysztofa Piątka. "Nie jest Lewandowskim"
Bundesliga. Hertha Berlin postawiła się Borussii M'gladbach. Krzysztof Piątek bez gola

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy transfer do Torino FC to był dobry ruch dla Karola Linettiego?