Serie A: AC Milan wygrał, Inter Mediolan pozostaje blisko. Rafael Leao strzelił rekordowego gola

AC Milan pozostaje liderem ligi włoskiej po zwycięstwie 2:1 z US Sassuolo. Blisko lokalnego wroga pozostaje Inter Mediolan, który wygrał 2:1 ze Spezią Calcio. Komplet punktów wywalczyła również drużyna Kamila Glika.
radość piłkarzy AC Milan PAP/EPA / SERENA CAMPANINI / Na zdjęciu: radość piłkarzy AC Milan

Część meczów zaplanowanych na godzinę 15 nie zdążyła się rozpocząć, a AC Milan już prowadził w swoim spotkaniu. Rafael Leao potrzebował nieco ponad 6 sekund na umieszczenie piłki w bramce US Sassuolo. To rekord w historii ligi włoskiej. Obrona Neroverdich zachowała się karygodnie, ponieważ dopuściła do sytuacji sam na sam z Andreą Consiglim, a podanie przy historycznym golu wykonał Hakan Calhanoglu. Poprzedni rekord Paolo Poggi to 8 sekund.

Milan w zremisowanych meczach z Parmą oraz z Genoą gonił przeciwnika i z trudem ratował się przed pierwszą porażką w sezonie. Tym razem Rossoneri wykorzystywali pomyłki Neroverdich i sami rozpoczęli pojedynek od mocnego uderzenia. Trafienie Hakana Calhanoglu z 9. minuty zostało jeszcze anulowane z powodu spalonego, ale w 26. minucie zrobiło się 2:0 dzięki strzałowi Alexisa Saelemaekersa z dośrodkowania Theo Hernandeza.

Rossoneri radzili sobie skutecznie bez liderów formacji Simona Kjaera, Ismaela Bennacera i Zlatana Ibrahimovicia. Milan nie pozwalał na odpowiedź gospodarzom, stracił gola na 1:2 dopiero w 89. minucie, dlatego zamknął przed Interem Mediolan możliwość zdobycia pierwszego miejsca w tabeli.

Nerazzurri rywalizowali ze Spezią Calcio, a ich celem było odniesienie szóstego z rzędu zwycięstwa w lidze. Beniaminek stawiał twardy opór do 52. minuty. W niej Achraf Hakimi strzelił gola na 1:0 dla Interu. Dostał podanie na wolne pole od Lautaro Martineza, zaprezentował szybkość i pokonał Ivana Provedela uderzeniem przy bliższym słupku. Po bramce na 2:0 Romelu Lukaku sytuacja drużyny Antonio Conte była bardzo dobra. Po raz 11. w sezonie Belg trafił z rzutu karnego przyznanego za zagranie ręką M'Bali Nzoli. Spezia zdobyła gola na 1:2 zbyt późno, żeby cokolwiek więcej zdziałać.

Kamil Glik wystąpił z opaską kapitana w wygranym 2:0 meczu Benevento Calcio z Genoą CFC. Beniaminek nie lubi utrzymywać się przy piłce, ale rywalizacja z przedostatnim klubem ligi wymagała od niego zaproponowania czegoś w ataku pozycyjnym. W pierwszej połowie Gianluca Caprari domagał się podyktowania rzutu karnego dla Benevento, ale sędzia nie gwizdnął po jego kolizji z Lukasem Leragerem. Na prowadzenie podopieczni Filippo Inzaghiego poczekali do 57. minuty, w której przymierzył Roberto Insigne. Wynik ustalił Marco Sau w 89. minucie.

Sebastian Walukiewicz nie zagrał z powodu kontuzji w zremisowanym 1:1 meczu Cagliari Calcio z Udinese Calcio. Ozdobą konfrontacji było trafienie Charalamposa Lykogiannisa z rzutu wolnego. Piłka została kopnięta perfekcyjnie ponad murem w narożnik bramki Zebrette. Odpowiedział na to trafienie Kevin Lasagna.