Koronawirus. Trener Kamila Grosickiego chce przerwy w rozgrywkach Premier League. Boi się o swoje zdrowie

Sam Allardyce zwrócił się z apelem o przerwę w Premier League. - Bardzo martwię się o siebie i o cały futbol - powiedział doświadczony trener, cytowany przez BBC.

Krzysztof Kaczmarczyk
Sam Allardyce PAP/EPA / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Sam Allardyce
66-latek w połowie grudnia przejął West Bromwich Albion. Jego celem jest utrzymanie drużyny w Premier League. Efektu nowej miotły jednak nie widać, bo zespół pod jego wodzą wywalczył zaledwie punkt w trzech meczach.

We wtorek zespół, w którym występuje Kamil Grosicki, przegrał na własnym stadionie z Leeds United aż 0:5. Na pomeczowej konferencji Allardyce bardziej niż na meczu, skupił się na... koronawirusie.

- Bezpieczeństwo wszystkich jest ważniejsze niż cokolwiek innego - przyznał powołując się na rosnącą liczbę zakażonych piłkarzy. Ostatnie testy wśród zawodników, trenerów i pracowników PL dały 18 pozytywnych wyników. Wirus uderzył m.in. w Sheffield United czy Fulham FC.

Allardyce zwraca uwagę, że nowa mutacja wirusa jest dużo groźniejsza. - Kiedy słucham wiadomości, że nowy wirus przenosi się szybciej niż "oryginalny", możemy zrobić tylko jedną, właściwą rzecz, czyli zrobić przerwę w rozgrywkach - komentuje. - Mam 66 lat i ostatnią rzeczą, na jaką mam ochotę, to złapać COVID-19.

- Bez względu na to, jak bardzo się staramy. Bez względu na to, ile razy przechodzimy testy, jak nosimy maski, jak dezynfekujemy ręce, wciąż łapiemy wiele infekcji - dodał.

Dziennikarze po konferencji zaczęli się jednak zastanawiać, że trener West Brom nie chciał koronawirusem nieco odwrócić uwagi i ściągnąć presję z zespołu po tym, jak ten został rozbity w starciu z Leeds. Nie zmienia to jednak faktu, że w ostatnich dniach w Wielkiej Brytanii rośnie liczba zakażeń - we wtorek padł kolejny rekord (53 135 osób z pozytywnym wynikiem testu).

West Brom po szesnastu rozegranych meczach ma 8 punktów (1 zwycięstwo, 5 remisów i 10 porażek), co plasuje go na 19. miejscu w ligowej tabeli.