Serie B: Filip Jagiełło strzelił gola. Polak pomógł wygrać mecz spadkowiczów

Filip Jagiełło strzelił gola dla Brescii Calcio w wygranym 3:2 meczu ze SPAL-em. Przed przełomem roku Polacy zdobyli w Serie B aż 19 bramek.

Filip Jagiełło Getty Images / Stefano Nicoli/NurPhoto / Na zdjęciu: Filip Jagiełło
Trzy z nich były dziełem Filipa Jagiełły, który po rozpoczęciu sezonu przeniósł się na zasadzie wypożyczenia z Genoi CFC do Brescii Calcio. Po dobrej końcówce poprzednich rozgrywek zanosiło się na pozostanie pomocnika w elicie, ale kontuzja utrudniła przekonanie do siebie trenera Rolando Marana.

W Brescii 23-letni pomocnik gra regularnie. Na boisku pojawił się w 13 ostatnich meczach, choć jego klub miał od początku sezonu aż czterech szkoleniowców. W środę Jagiełło przymierzył do bramki SPAL-u z podania Ernesto Torregrossy i przyczynił się do zwycięstwa 3:2 w zaciętym pojedynku na Stadio Paolo Mazza.

Na boisku byli Bartosz Salamon, który w 44. minucie zastąpił w jedenastce SPAL-u Nenada Tomovicia. Od początku spotkania do 66. minuty wystąpił Jakub Łabojko w Brescii. Najdłużej grał Jagiełło, który w 76. minucie ustąpił miejsce na boisku Birkirowi Bjarnasonowi. Właśnie Islandczyk rozstrzygnął rywalizację swoim uderzeniem.

Brescia jest z 21 punktami w środku tabeli. Po tegorocznym spadku z elity lepiej wiodło się dotychczas SPAL-owi, który z 25 punktami jest w strefie barażowej Serie B. W środę dystans między drużynami zmniejszył się.

Czy Filip Jagiełło zagra w przyszłości w reprezentacji Polski?