KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Tragedia w Nowej Białej. Policja przekazała nowe informacje ws. śmierci trzech mężczyzn w szatni klubu

W noworoczny poranek w szatni klubu KS Łęgi Nowa Biała znaleziono ciała trzech młodych mężczyzn. Głos w sprawie prawdopodobnych przyczyn śmierci 18-latka i dwóch 19-latków zabrała krakowska policja.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
policja przed budynkiem szatni w Nowej Białej PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: policja przed budynkiem szatni w Nowej Białej
Do tragedii w Nowej Białej doszło w sylwestrową noc. Około godziny 10 służby otrzymały zgłoszenie o tym, że w szatni klubu piłkarskiego KS Łęgi Nowa Biała znaleziono trzech nieprzytomnych młodych mężczyzn. Mimo szybkiego przyjazdu karetki pogotowia, policji oraz straży pożarnej, nie udało się uratować ich życia. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, nie byli to piłkarze KS Łęgi Nowa Biała.

- Pomimo podjętej reanimacji, niestety nie udało się przywrócić funkcji życiowych tych mężczyzn - powiedziała nam asp. szt. Barbara Szczerba z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Zmarli to jeden 18-latek i dwóch 19-latków, którzy pochodzili z Nowej Białej.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że przyczyną śmierci nastolatków mogło być zatrucie spalinami z agregatu prądotwórczego, który znajdował się w szatni. - Będziemy ustalać, czy mogło dojść do zatrucia spalinami z tego agregatu. To są wstępne informacje, a dokładne przyczyny śmierci i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie - dodała Szczerba.

Nieoficjalnie wiadomo, że w budynku młodzież świętowała sylwestra. W imprezie udział brało więcej osób, ale trójka mężczyzn została na noc. Pomieszczenie nie było ogrzewane i dlatego wykorzystywali do tego agregat.

- W chwili obecnej na miejscu są prowadzone czynności pod nadzorem prokuratora, oględziny. Są zbierane dowody, dzięki którym będzie można ustalić dokładne okoliczności tragedii. Będzie na pewno powołany biegły, wykonana zostanie sekcja zwłok, która wyjaśni, jaka była przyczyna śmierci tych mężczyzn - powiedziała Szczerba.

Tragiczna śmierć 18-latka i dwóch 19-latków wywołała szok wśród mieszkańców niewielkiej Nowej Białej, którzy w mediach społecznościowych składają kondolencje.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (12)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×