Serie A: Atalanta rozbiła przeciwnika. Bartłomiej Drągowski z czystym kontem

Atalanta BC odniosła efektowne zwycięstwo 5:1 w meczu z US Sassuolo. Znacznie mniej strzałów do bramki było we Florencji, gdzie czyste konto zachował Bartłomiej Drągowski. Na podium w tabeli ligi włoskiej umacnia się AS Roma.

piłkarze Atalanty Bergamo PAP/EPA / PAOLO MAGNI / Na zdjęciu: piłkarze Atalanty Bergamo
Atalanta BC znakomicie rozpoczęła mecz, a następnie poszła za ciosem. W 11. minucie Duvan Zapata dał prowadzenie zespołowi Gian Piero Gasperiniego. Ładną asystę Josipa Ilicicia wykorzystał Matteo Pessina, a po drugim trafieniu Duvana Zapaty na 3:0 w 49. minucie wygrana ekipy z Bergamo była pewna. US Sassuolo dostało ostatecznie lanie 1:5.

Bologna FC musi sobie nadal radzić bez kontuzjowanego Łukasza Skorupskiego, dlatego w jej meczu na Stadio Artemio Franchi nie doszło do starcia bramkarzy-kandydatów na Euro 2020. Zagrał tylko Bartłomiej Drągowski w bramce ACF Fiorentiny i goście mieli problem z jego pokonaniem. Polak wygrał między innymi w sytuacji sam na sam z Rodrigo Palacio. Do ostatniego gwizdka Drągowski pozostał z czystym kontem i mecz zakończył się remisem.

AS Roma kontynuowała rywalizację z obecnymi klubami swoich byłych szkoleniowców. Przed świętami Bożego Narodzenia pokonała Cagliari Calcio trenowane przez Eusebio Di Francesco. Tym razem podjęła UC Sampdorię z Claudio Ranierim na ławce i o otwarcie wyniku nie było łatwo. Zrobił to dopiero w 72. minucie Edin Dzeko i zapewnił Romie wygraną 1:0. Giallorossi umacniają się na podium w tabeli. Powracający po kontuzji Bartosz Bereszyński został na ławce rezerwowych.

Lazio było już w tym sezonie w Genui i zaprezentowało się źle. Trudno uwierzyć, że kilka dni przed zwycięstwem 3:1 z Borussią Dortmund, przegrało 0:3 z Sampdorią. W niedzielę Biancocelesti nie zmazali plamy w rywalizacji z Genoą CFC, choć w 15. minucie Ciro Immobile dał im prowadzenie 1:0 strzałem z rzutu karnego. Rossoblu grali ostrożnie mimo niekorzystnego wyniku i czekali na błąd Lazio. Ten przydarzył się w 58. minucie i Mattia Destro strzelił w niej na 1:1.

Torino FC spędziło przerwę świąteczno-noworoczną na dnie tabeli. Runda jesienna w wykonaniu zespołu Karola Linettego była katastrofą. Wiosną pozostało ratować się przed spadkiem. W niedzielę Byki zagrały w Parmie i w 9. minucie Wilfried Stephane Singo dał im prowadzenie po podaniu Andrei Belottiego. Toro nie pozwoliło na odpowiedź gospodarzom, a wynik na 3:0 ustalili na finiszu Armando Izzo i Amer Gojak. Linetty był na boisku do 87. minuty.