Serie A. AC Milan - Juventus. Mocny wpis Wojciecha Szczęsnego. "Wielu ludzi chciałoby widzieć nas martwych..."

W środę Juventus pokonał AC Milan 3:1. W bramce zwycięskiej drużyny dobrze zaprezentował się Wojciech Szczęsny. Po meczu natomiast polski golkiper opublikował mocny wpis.

Mateusz Domański
Wojciech Szczęsny Getty Images / Jonathan Moscrop / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Wynik środowego spotkania już w 18. minucie otworzył Federico Chiesa. Na około pięć minut przed przerwą AC Milan wyrównał - wówczas trafił Davide Calabria.

W drugiej połowie bramki zdobywali już wyłącznie zawodnicy Juventusu. 62. minuta przyniosła drugiego gola Chiesy, natomiast w 76. minucie na listę strzelców wpisał się Weston McKennie. Ostatecznie "Stara Dama" wygrała 3:1.

Po tym spotkaniu wymowny wpis na Instagramie opublikował Wojciech Szczęsny.

"Wielu ludzi chciałoby widzieć nas martwych, ale my wciąż żyjemy" - napisał polski bramkarz.

Do tych mocnych słów załączył zdjęcie, które pokazuje jedną z jego interwencji. Możemy zobaczyć, że wyciągnął się jak struna, by zapobiec utracie bramki.

Po środowym triumfie Juventus zajmuje czwarte miejsce w tabeli Serie A. Do liderującego AC Milan zespół z Turynu traci siedem punktów.

Kolejny mecz ligowy "Stara Dama" rozegra 10 stycznia, kiedy to o godz. 20:45 zmierzy się z US Sassuolo.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)