Bundesliga. Robert Lewandowski przekroczył kolejną granicę. On jest niemożliwy

Dokonał tego jako pierwszy w sezonie. Robert Lewandowski zdobył gola w pierwszej połowie meczu Borussia M'gladbach - Bayern Monachium. Było to już jego dwudzieste trafienie w sezonie.

Krzysztof Kaczmarczyk
Robert Lewandowski PAP/EPA / LARS BARON / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Maszyna się nie zatrzymuje. Robert Lewandowski robi po prostu to, co najlepiej mu wychodzi - strzela gola za golem.

Polski napastnik trafienie zaliczył w 20. minucie meczu. Zawodnik Borussii Florian Neuhaus wykonał ruch ręką w kierunku piłki. Jako, że wszystko działo się w polu karnym sędzia - po analizie VAR - wskazał na wapno dyktując "jedenastkę" dla Bayernu.

Do piłki podszedł Lewandowski i w swoim stylu - bardzo pewnie - położył bramkarza w jednym rogu bramki, a piłkę umieścił w drugim. Polak tym samym mógł cieszyć się z 20. bramki w sezonie. Potrzebował na to zaledwie 14 występów!

Co ciekawe, gdy w sezonie 2013/2014 "Lewy" sięgał po swoją pierwszą koronę króla strzelców w Bundeslidze, to strzelił 20 goli w całych rozgrywkach, w których rozegrał 33 spotkania. Ostatnie pięć sezonów kończył natomiast z dorobkiem 34, 22, 29, 30 i 30 bramek.

W piątkowy wieczór "Lewy" może jeszcze ten dorobek powiększyć, bowiem przed sobą ma jeszcze całą drugą połowę. Po pierwszej na Borussia-Park jest remis 2:2.

Lewandowski jest oczywiście pierwszym zawodnikiem z TOP 5 lig europejskich, który dojechał do dwudziestki. Jak prezentuje się to w pozostałych ligach? 14 goli w Serie A zdobył do tej pory Cristiano Ronaldo, 13 razy w Premier League trafił Mohamed Salah, a 12 bramkami w Ligue 1 przewodzi Kylian Mbappe. Najgorzej prezentuje się dorobek liderów Primera Division - tam stawce przewodzi czwórka graczy z zaledwie 9 golami na koncie. Są to: Lionel Messi, Luis Suarez, Iago Aspas i Gerard Moreno.

Robert Lewandowski zdradził sportowe marzenie. "Chciałbym z reprezentacją Polski..."