Bundesliga. Bayern prowadził dwoma bramki, ale przegrał. Pierwsza taka porażka od 10 lat

Bayern Monachium w meczu z Borussią M'gladbach prowadził dwoma bramkami, ale ostatecznie przegrał 2:3. Ostatnią taką porażkę w Bundeslidze mistrzowie Niemiec zaliczyli blisko dziesięć lat temu.

Łukasz Witczyk
piłkarze Bayernu Monachium PAP/EPA / LARS BARON / Na zdjęciu: piłkarze Bayernu Monachium
Po 26 minutach spotkania przeciwko Borussii M'gladbach mistrzowie Niemiec prowadzili 2:0. Bramki zdobyli Robert Lewandowski - z rzutu karnego - oraz Leon Goretzka. Dla Polaka było to 20. w tym sezonie trafienie i jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców niemieckiej ekstraklasy.

Bayern Monachium długo nie utrzymał korzystnego wyniku. Już do przerwy było 2:2, po trafieniach Jonasa Hofmanna. Tuż po wznowieniu gry decydujący cios zadał Florian Neuhaus, który popisał się kapitalnym strzałem i nie dał szans Manuelowi Neuerowi na interwencję. Bayern do ostatniego gwizdka atakował, ale nie zdołał znaleźć sposobu na defensywę rywali.

Mecz zakończył się wynikiem 3:2. Niemieccy statystycy wyliczyli, że było to pierwsze od blisko dziesięciu lat ligowe spotkanie, w którym Bayern prowadził 2:0 i nie odniósł zwycięstwa. Poprzednio do takiego meczu doszło 5 lutego 2011 roku w Kolonii.

Tam też Bayern świetnie zaczął spotkanie. W 22. minucie Mario Gomez wykorzystał podanie Thomasa Muellera, a tuż przed przerwą 1.FC Koeln dobił Hamit Altintop, któremu asystował Philipp Lahm. Po przerwie strzelali już tylko kolończycy. W 55. minucie do siatki rywali trafił Christian Clemens, a w 62. i 73 minucie bramki zdobył Milivoje Novaković.

Przed dziesięcioma laty mistrzostwo Niemiec zdobyli piłkarze Borussii Dortmund, drugi był Bayer 04 Leverkusen, a dopiero na trzeciej pozycji finiszowała drużyna Bayernu Monachium.