2. Bundesliga. Bramka Davida Kopacza. Polak dał upragnione zwycięstwo swojej drużynie

VfL Osnabrueck przegrał 2:3 z ekipą Wurzburger Kickers. Zwycięskiego gola dla przyjezdnych w 80. minucie strzelił David Kopacz. Występ zaliczył również David Blacha.

Rafał Szymański
David Kopacz Newspix / Adam Jastrzębowski / David Kopacz
Po raz pierwszy w tym spotkaniu na listę strzelców w 41. minucie wpisał się Sebastian Kerk. Zdecydowanie więcej działo się w drugiej części gry.

W 67. minucie wyrównanie gościom dał Marvin Pieringer. Chwilę później napastnik drużyny Kickers skompletował dublet.

Trzecią bramkę dla Wurzburger zdobył David Kopacz. Polak wykorzystał dogranie Arne Feicka i trafił do siatki. Nadzieję kibicom dał VfL Osnabrueck dał Luc Ihorst, który strzelił na 2:3 w 85. minucie. Rezultat później nie uległ jednak zmianie.

Kopacz nie dotrwał na murawie do ostatniego gwizdka sędziego, w 90. minucie zastąpił go Douglas. Dla ofensywnego pomocnika był to już 2. gol w 15. meczu bieżącego sezonu 2. Bundesligi. Były zawodnik Górnika Zabrze zanotował również 5 asyst.

W 75. minucie Ulrich Taffertshofer zmienił Davida Blachę, który zagrał dla gospodarzy. 30-latek wystąpił 12. raz w trwających rozgrywkach.

Po 15 rozegranych kolejkach Wurzburger niezmiennie znajduje się na szarym końcu ligowej stawki. Zespół Osnabrueck zajmuje 8. pozycję w tabeli.

VfL Osnabrueck - Wurzburger Kickers 2:3 (1:0)
1:0 - Sebastian Kerk 41'
1:1 - Marvin Pieringer 67'
1:2 - Marvin Pieringer 76'
1:3 - David Kopacz 80'
2:3 - Luc Ihorst 85'

Puchar Anglii. Świetny mecz Przemysława Płachety!
Serafin Szota: Z Kubą Moderem razem pisaliśmy nawet kartkówki

Czy Wurzburger Kickers utrzyma się na zapleczu Bundesligi?