PKO Ekstraklasa. Zwycięstwo Cracovii w sparingu. Mecz został przedwcześnie zakończony

Podopieczni Michała Probierza odnotowali zwycięstwo w pierwszym zimowym sparingu. Cracovia wygrała 3:1 z Puszczą Niepołomice.

Rafał Szymański
Cracovia WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Cracovia
Strzelanie w 25. minucie rozpoczął Michal Siplak. Przed przerwą Łukasz Dynel zdobył bramkę dla Puszczy i w ten sposób doprowadził do wyrównania.

W końcowej fazie meczu piłkarze Cracovii strzelili 2 gole. Najpierw do siatki z rzutu karnego trafił Rivaldinho, a następnie, w 78. minucie rezultat ustalił młody Przemysław Kapek.

Spotkanie zostało przedwcześnie zakończone. Kluby podjęły taką decyzję, ponieważ na 4 minuty przed ostatnim gwizdkiem kontuzji doznał bramkarz Puszczy.

W środowym sparingu po raz pierwszy od dłuższego czasu na murawie pojawił się Ołeksij Dytiatjew. W ostatnich miesiącach ukraiński defensor zmagał się z poważną kontuzją kolana.

Graczy Cracovii czekają jeszcze 3 sprawdziany przed wznowieniem rozgrywek PKO Ekstraklasy. "Pasy" zagrają z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (16 stycznia), GKS-em Katowice (20 stycznia), oraz MSK Ziliną (23 stycznia).

30 stycznia podopieczni Michała Probierza w ramach 15. kolejki udadzą się na wyjazdowe spotkanie z Wartą Poznań. Dzień później zaplanowany jest mecz kontrolny z Koroną Kielce.

Cracovia - Puszcza Niepołomice 3:1 (1:1)
1:0 - Michal Siplak 25'
1:1 - Łukasz Dynel 36'
2:1 - Rivaldinho (k.) 72'
3:1 - Przemysław Kapek 78'

Skład Cracovii: Adam Wilk (46' Norbert Łuczak) - Diego Ferraresso (46' Cornel Rapa), Dawid Szymonowicz (46' Ołeksji Dytiatjew), Mateusz Pieńczak (46' Matej Rodin), Michal Siplak (46' Patryk Zaucha), Ivan Fiolić (46' Florian Loshaj), Damir Sadiković (46' Sylwester Lusiusz), Milan Dimun (46' Maciej Mrozik), Thiago (46' Przemysław Kapek), Sergiu Hanca (46' Daniel Pik), Marcos Alvarez (46' Rivaldinho).

Cywilizacyjny skok Cracovii za 50 mln zł. "Europejski poziom, wygląda to imponująco"