Turcja. Artur Sobiech strzelił gola. Nie zawiódł jako zmiennik

Artur Sobiech z pierwszym trafieniem do bramki w 2021 roku. Były reprezentant Polski ustalił na 3:1 wynik meczu Fatih Karagumruk z Genclerbirligi SK.
Artur Sobiech (z lewej) Getty Images / Ahmet Bolat/Anadolu Agency / Na zdjęciu: Artur Sobiech (z lewej)

Konfrontacja w Ankarze to jedyna zaplanowana na piątek w tureckiej Super Lidze. W pierwszej połowie Artura Sobiecha jeszcze nie było na boisku, a jego drużyna wypracowała dwubramkowe prowadzenie. Lucas Biglia był skutecznym egzekutorem rzutu karnego. Nie minął kwadrans po strzale do bramki byłego pomocnika między innymi Lazio i Milanu, a Alassane Ndao przymierzył na 2:0.

Wygrana Fatih Karagümrük stanęła pod znakiem zapytania po uderzeniu z rzutu karnego na 1:2 Pirisa da Motty, ale ostatnie słowo co do wyniku należało do przyjezdnych. Konkretnie do Artura Sobiecha, który po wejściu na boisko z ławki rezerwowych ustalił wynik na 3:1 w 88. minucie.

30-letni napastnik strzelił pierwszego gola w 2021 roku, a czwartego w sezonie Super Ligi. W jego zespole więcej trafień - pięć mają na koncie wyłącznie Alassane Ndao i Erik Sabo. W ostatnich spotkaniach Artur Sobiech jest zmiennikiem, ale gra regularnie. Spośród Polaków występujących w Turcji jest najskuteczniejszy.

W Genclerbirligi zagrał Dominik Furman, który został zmieniony po nieco ponad godzinie. W tabeli drużyna Furmana jest 17. z przewagą trzech punktów nad strefą spadkową. Lepiej wiedzie się Fatih Karagumruk, które po piątkowym zwycięstwie jest na siódmej lokacie.

Genclerbirligi Ankara - Fatih Karagümrük SK 1:3 (0:2)
0:1 - Lucas Biglia (k.) 22'
0:2 - Alassane Ndao 36'
1:2 - Piris da Motta (k.) 74'
1:3 - Artur Sobiech 88'

Czy transfer do Turcji był dobrym wyborem Artura Sobiecha?