Premier League. Mason Mount dał zwycięstwo Chelsea. Piłkarze Fulham postawili twarde warunki

Zespół Chelsea zwyciężył 1:0 z Fulham w meczu 19. kolejki Premier League. Trzy punkty "The Blues" zapewnił Mason Mount, który w ostatnim kwadransie trafił do siatki.

Rafał Szymański
piłkarze Chelsea FC cieszą się z bramki PAP/EPA / Clive Rose / Na zdjęciu: piłkarze Chelsea FC cieszą się z bramki
Kibice Chelsea mogli być nieco zaskoczeni, gdy spojrzeli na wyjściowy skład. Frank Lampard posadził na ławce reprezentantów Niemiec, czyli Timo Wernera oraz Kai Havertza.

Niemniej jednak zespół ze Stamford Bridge był zdecydowanym faworytem w rywalizacji z Fulham. Beniaminek praktycznie od początku rozgrywek nie jest w stanie opuścić strefy spadkowej.

Pierwsza faza meczu była wyjątkowo niemrawa w wykonaniu zawodników obu zespołów. Dopiero 23. minucie Hakim Ziyech próbował zaskoczyć Alphonse'a Areolę strzałem z 25 metrów. Próba Marokańczyka spaliła jednak na panewce.

Skrzydłowy dał sygnał kolegom do odważniejszych ataków. Chwilę później piłkarze Chelsea ponownie zagrozili defensywie Fulham. Mason Mount z niewielkiej odległości trafił w poprzeczkę.

W 40. minucie doskonałą sytuację miał Ivan Cavaleiro. Po zespołowej akcji napastnik otrzymał piłkę w polu karnym, ale fatalnie skiksował i piłka poleciała w trybuny.

Gracze gospodarzy postanowili zaostrzyć grę. Pod koniec pierwszej połowy Antonee Robinson niebezpiecznie sfaulował Cesara Azpilicuetę. Defensor bez pardonu wszedł w nogi Hiszpana, wskutek czego sędzia pokazał mu bezpośrednią czerwoną kartkę. Piłkarz był świadomy swojego przewinienia i bez dyskusji zszedł do szatni.

W 51. minucie Olivier Giroud chciał ekwilibrystycznym strzałem piętą pokonać Areolę. Joachim Andersen w ostatnim momencie wygarnął piłkę spod jego nóg.

Edouard Mendy mógł zagrozić własnej bramce. Golkiper popełnił błąd poważny w polu karnym. Piłkę przechwycił Cavalaeiro, ale Thiago Silva skutecznie zagrodził drogę do siatki.

W 78. minucie Mount zadał decydujący cios. Ben Chilwell dośrodkował z lewej strony, Areola niefortunnie odbił piłkę przed siebie i reprezentant Anglii wolejem skierował piłkę do siatki. W doliczonym czasie Werner spudłował w sytuacji sam na sam.

Dzięki tej wygranej podopieczni Lamparda są na 7. pozycji w ligowej tabeli. Drużyna Fulham potrzebuje 4 punktów, by wydostać się ze strefy spadkowej.

Fulham FC - Chelsea FC 0:1 (0:0)
0:1 - Mason Mount 78'

Fulham FC: Alphonse Areola - Joachim Andersen, Abdul-Nasir Adarabioyo, Ola Aina (83' Joe Bryan), Kenny Tete, Andre-Frank Zambo Anguissa, Bobby Reid (83' Aboubakar Kamara), Harrison Reed, Antonee Robinson, Ademola Lookman, Ivan Cavaleiro (80' Joshua Onomah).

Chelsea FC: Edouard Mendy - Cesar Azpilicueta, Thiago Silva, Antonio Ruediger, Ben Chilwell, Jorginho (65' Tammy Abraham), Mateo Kovacić, Mason Mount, Christian Pulisic, Hakim Ziyech (75' Callum Hudson-Odoi), Olivier Giroud (75' Timo Werner).

Żółte kartki: Bobby Reid, Ademola Lookman (Fulham) - Hakim Ziyech, Thiago Silva, Cesar Azpilicueta (Chelsea).

Czerwona kartka: Antonee Robinson (Fulham).

Sędziował: Peter Bankes.