Ligue 1. Zabójcze trzy minuty Paris Saint-Germain. Czerwona kartka dla bramkarza Montpellier

Paris Saint-Germain od 19. minuty grało z przewagą jednego zawodnika. Czerwoną kartkę dostał bramkarz rywali, Jonas Omlin, który faulował przed polem karnym Kyliana Mbappe. Zespół Mauricio Pochettino pewnie pokonał Montpellier 4:0.

Mateusz Byczkowski
Neymar i  Kylian Mbappe cieszą się z gola PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Neymar i Kylian Mbappe cieszą się z gola
To najprawdopodobniej zaważyło o wyniku spotkania. Sędzia Willy Delajod początkowo pokazał Jonasowi Omlinowi żółtą kartkę. Po konsultacji VAR zmienił jednak decyzję i golkiper Montpellier HSC musiał opuścić boisko.

Paris Saint-Germain przewagę wykorzystało już w pierwszej połowie. W 34. minucie goście przez moment grali w dziewięciu przez kontuzję Florenta Molleta. W międzyczasie zespół Mauricio Pochettino wyszedł na prowadzenie. Po podaniu Angela Di Marii ponownie w sytuacji sam na sam znalazł się Kylian Mbappe. Francuz podciął piłkę tuż nad bramkarzem rywali.

Po przerwie obraz gry wyglądał podobnie jak w pierwszej połowie. Mistrzowie Francji dominowali. Paryżanie potrzebowali tylko trzech minut, aby skonstruować trzy zabójcze akcje.

W 60. minucie po prawej stronie pola karnego znalazł się Kylian Mbappe. Mistrz świata z 2018 roku wypatrzył Neymara na 11. metrze. Ten pewnie pokonał rezerwowego bramkarza Montpellier i tym samym strzelił swojego setnego gola w barwach Paris Saint-Germain.

Minutę później było już 3:0. Alessandro Florenzi zgrał piłkę do Neymara. Brazylijczyk wystawił piłkę Mauro Icardiemu na 7. metrze. Mimo że po drodze piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców gości, nie przeszkodziło to napastnikowi paryżan w zdobyciu bramki.

Chwilę później Icardi asystował przy kolejnym golu. Argentyńczyk znalazł się w sytuacji sam na sam, ale zdążył jeszcze podać do Mbappe. Francuski napastnik miał przed sobą tylko pustą bramkę.

Paris Saint-Germain po piątkowym zwycięstwie umocniło się na pozycji lidera w tabeli Ligue 1. Zespół Mauricio Pochettino ma nad Lille OSC trzy punkty przewagi. W następnej kolejce mistrzowie Francji zmierzą się na wyjeździe z FC Lorient.

Paris Saint-Germain - Montpellier HSC 4:0 (1:0)
1:0 - Angel Di Maria 34'
2:0 - Neymar 60'
3:0 - Mauro Icardi 61'
4:0 - Kylian Mbappe 63'

Paris Saint-Germain: Keylor Navas (46' Sergio Rico) - Alessandro Florenzi, Marquinhos (51' Thilo Kehrer), Abdou Diallo, Layvin Kurzawa (76' Mitchel Bakker) - Marco Verratti, Leandro Paredes (76' Danilo) - Angel Di Maria, Kylian Mbappe, Neymar - Mauro Icardi (82' Pablo Sarabia).