La Liga: Real Madryt przebudził się. Zepsuł rywalowi urodziny

Zinedine Zidane nie musiał denerwować się przed telewizorem. Real Madryt poradził sobie bez zakażonego koronawirusem trenera i zwyciężył 4:1 z Deportivo Alaves. Swobodnie wypunktował przeciwnika już w pierwszej połowie.

Ruben Duarte (z prawej) oraz Karim Benzema (z lewej) PAP/EPA / DAVID AGUILAR / Na zdjęciu: Ruben Duarte (z prawej) oraz Karim Benzema (z lewej)
Remis w La Lidze, porażka w Superpucharze Hiszpanii, klęska w Pucharze Króla - Real Madryt przeżył w styczniu całe pasmo niepowodzeń. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a mieli plamę do zmazania w rywalizacji z Deportivo Alaves. Przeciwnik Realu również nie mógł pochwalić się dobrymi rezultatami w poprzednich meczach i nie zawiesił wysoko poprzeczki mistrzom kraju.

Gospodarze energicznie zaatakowali głównie na początku meczu, który przypadł po 100. urodzinach klubu. Obaj napastnicy zameldowali się strzałem w początkowych 10 minutach, jednak Joselu oraz Edgarowi Mendezowi nie udało się przymierzyć w bramkę Thibauta Courtoisa. Impetu nie wystarczyło Deportivo na długo.

Real potraktował ostrzeżenie poważnie i przejął inicjatywę. Drużyna z Madrytu zaczęła coraz groźniej atakować i w 15. minucie objęła prowadzenie 1:0. Casemiro zawiesił się na plecach defensora, wyszedł wysoko w powietrze i strzelił głową po dośrodkowaniu Toniego Kroosa z rzutu rożnego. Zaliczka dodała pewności siebie Królewskim, którzy zaczęli kontrolować wydarzenia na boisku.

Brakowało Realowi głównie drugiego gola, żeby uspokoić sytuację. Karim Benzema strzelił na 2:0 w 41. minucie. Wykorzystał on potężnym uderzeniem swoją trzecią sytuację podbramkową w meczu. Francuzowi asystował Eden Hazard, który w czasie doliczonym do pierwszej połowy trafił na 3:0 i praktycznie pozbawił widowisko dramaturgii. Real grał swobodnie i mógł spokojny o zwycięstwo zejść do szatni.

Deportivo jeszcze nie skapitulowało i w drugiej połowie poprawiło wynik. W 59. minucie Joselu skorzystał z dogrania z rzutu wolnego Lucasa Pereza i pozbawił Thibauta Courtoisa czystego konta. Nie popisał się Eder Militao, który sprokurował stały fragment gry, a następnie nie przypilnował dobrze znanego w Madrycie napastnika.

Najskuteczniejszym zawodnikiem wieczoru został Karim Benzema, który w 70. minucie strzelił ostatniego gola na 4:1 dla Realu. Po podaniu Luki Modricia zachował się finezyjnie, wymanewrował defensora i po raz drugi pokonał Fernando Pacheco. Francuz odzyskał trzybramkowe prowadzenie dla Królewskich, dzięki czemu rozmiar zwycięstwa ponownie był efektowny.

Deportivo Alaves - Real Madryt 1:4 (0:3)
0:1 - Casemiro 15'
0:2 - Karim Benzema 41'
0:3 - Eden Hazard 43'
1:3 - Joselu 59'
1:4 - Karim Benzema 70'

Deportivo: Fernando Pacheco - Ximo Navarro (46' Borja Sainz), Victor Laguardia, Florian Lejeune, Ruben Duarte - Martin Aguirregabiria, Rodrigo Battaglia (46' Manu Garcia), Tomas Pina (72' Pere Pons), Luis Rioja (46' Lucas Perez) - Joselu (78' Dayverson), Edgar Mendez

Real: Thibaut Courtois - Lucas Vazquez, Eder Militao, Raphael Varane, Ferland Mendy - Toni Kroos, Casemiro, Luka Modrić (77' Isco) - Marco Asensio (77' Alvaro Odriozola), Karim Benzema, Eden Hazard (63' Vinicius Junior)

Żółte kartki: Navarro, Garcia, Laguardia, Sainz, Mendez (Deportivo) oraz Militao, Mendy, Benzema (Real)

20 SD Eibar 38 6 12 20 29:52 30

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Real Madryt wygra dwumecz z Atalantą w Lidze Mistrzów?