Ruch Chorzów pokazał moc. Rozbił drugoligowca. "Musimy mieć chłodne głowy"

Ruch Chorzów pokazał, że wiosną nie zamierza odpuszczać. W swoim pierwszym meczu sparingowym w 2021 roku Niebiescy 5:0 pokonali drugi zespół Śląska Wrocław.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów Facebook / Ruch Chorzów / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Po 49 dniach piłkarze Ruchu Chorzów rozegrali mecz. Rywalem Niebieskich był występujący aktualnie w rozgrywkach II ligi Śląsk II Wrocław. W poprzednim sezonie zespoły rywalizowały o awans z III ligi. Przerwane przedwcześnie rozgrywki sprawiły, że to drużyna z Dolnego Śląska mogła się cieszyć z promocji na szczebel centralny.

Ruch w bieżącym sezonie ma zamiar wrócić do II ligi. Na półmetku sezonu chorzowianie są liderem tabeli. Tuż za Niebieskimi czai się Polonia Bytom.

W pierwszym meczu kontrolnym podopieczni Łukasza Berety pokazali moc, pokonując rywala 5:0. Dwie bramki chorzowianie zdobyli po rzutach wolnych. Jednego z goli zdobył testowany Michał Biskup.

- Z tego sparingu nie można wyciągać daleko idących wniosków. Musimy mieć chłodne głowy. Wszyscy zagrali po 45 minut, jeden zawodnik zszedł z niegroźną kontuzją - ocenił spotkanie trener chorzowian. - Testowani piłkarze spisali się dobrze, mam nadzieję, że na dniach wszystko się wyjaśni. Do końca stycznia kadra będzie ukształtowana. Jeśli dołączą do zespołu nowi piłkarze, to muszą być lepsi od tych, których mamy - dodał Łukasz Bereta.

Do tej pory działacze Ruchu zakontraktowali jednego zawodnika. Piłkarzem Niebieskich został Piotr Wyroba. Z klubem umowę podpisał Mateusz Wojtek. To wychowanek Akademii Piłkarskiej Ruchu. Do Piasta Gliwice sprzedany został Mateusz Winciersz.

Ruch Chorzów - Śląsk II Wrocław 5:0 (3:0)
1:0 - Mariusz Idzik 17'
2:0 - Mariusz Idzik 24'
3:0 - Michał Mokrzycki 32'
4:0 - Michał Biskup 71'
5:0 - Daniel Paszek 85'

Sklady:

Ruch Chorzów: (I połowa) Bielecki - Kasolik, Sikora, Kawula – Będzieszak, Mokrzycki, Wyroba, Kwaśniewski - Rudek, Janoszka - Idzik (II połowa) testowany I - Lechowicz, Słota, Kulejewski, Kowalski - Neugebauer, Siwek – testowany II, Wójtowicz, Paszek, Biskup (78' Kwaśniewski).

Śląsk II Wrocław: (skład wyjściowy) Tysiak - Caliński, Poprawa, Kucharczyk, Maćkowiak - Bukowski, Boruń - Bargiel, Łyszczarz, Fediuk, Bergier.

Tego jeszcze w Polsce nie było. Drakońska kara za doping dla piłkarzy!

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!