Puchar Anglii. Everton w kolejnej rundzie. Sheffield Wednesday bez szans

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Emma Simpson - Everton FC / Na zdjęciu: radość piłkarzy Evertonu
Getty Images / Emma Simpson - Everton FC / Na zdjęciu: radość piłkarzy Evertonu

Everton to kolejny zespół, który awansował do 1/8 finału rozgrywek o Pucharu Anglii. Stało się tak po wygranej 3:0 nad Sheffield Wednesday.

W tym artykule dowiesz się o:

Nie było niespodzianki w ostatnim niedzielnym meczu 1/16 finału rozgrywek o Puchar Anglii. Everton nie dał szans drużynie Sheffield Wednesday, rywalizującej w The Championship.

Gospodarze prowadzenie objęli w 29. minucie. Dominic Calvert-Lewin wślizgiem doszedł do piłki zagranej wzdłuż pola bramkowego. Defensor nie zdążył przeciąć podania stojąc cztery metry przed bramką.

Gości złudzeń pozbawił niespełna kwadrans po zmianie stron Richarlison, który głową wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego. Wynik gry w 62. minucie ustalił Yerry Mina. To był niemal kopia sytuacji sprzed chwili. Kolejne dogranie z kornera, a Kolumbijczyk strzałem głową z pięciu metrów pokonał bramkarza.

W 1/8 finału Everton zmierzy się ze zwycięzcą z meczu Tottenham Hotspur - Wycombe Wanderers.

Everton - Sheffield Wednesday 3:0 (1:0)

1:0 - Calvert-Lewin 29' 2:0 - Richarlison 59' 3:0 - Mina 62'

Czytaj także: Puchar Anglii: Arsenal za burtą, bardzo solidny występ Southampton i Jana Bednarka Puchar Anglii. Nie obyło się bez niespodzianek. Łukasz Fabiański przedwcześnie zmieniony