Piekło Southampton i Jana Bednarka! Polak strzelił samobója i wyleciał z boiska

Manchester United dogonił liderujący Manchester City i to w jakim stylu! "Czerwone Diabły" zdemolowały u siebie Southampton FC, zwyciężając aż 9:0. Jednego z goli samobójczym strzałem zdobył Jan Bednarek, który w dodatku zobaczył czerwoną kartkę.
Szymon Mierzyński
Jan Bednarek strzela samobója Getty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: Jan Bednarek strzela samobója

"Święci" skomplikowali sobie życie na Old Trafford na własne życzenie, a konkretnie zrobił to Alexandre Jankewitz, który wysoko uniesioną nogą brutalnie sfaulował Scotta McTominaya i już w 2. minucie został wyrzucony z boiska.

Grający w przewadze gospodarze z łatwością rozstrzygnęli losy meczu, już do przerwy prowadząc 4:0. Wynik otworzył Aaron Wan-Bissaka, podwyższył go Marcus Rashford, a potem mieliśmy przykre zdarzenie dla Jana Bednarka, który pechowo przeciął dośrodkowanie Rashforda i skierował piłkę do własnej bramki. To wciąż nie był koniec, bo rezultat poprawił skuteczną główką Edinson Cavani.

Po zmianie stron było jeszcze gorzej! Dublet Anthony'ego Martiala, gole McTominaya, Bruno Fernandesa z rzutu karnego i Daniela Jamesa - tak wyglądała lista strzelców "Czerwonych Diabłów" w drugiej połowie.

Niestety Bednarek do samobója dołożył jeszcze czerwoną kartkę. To po jego kosmetycznym faulu na Martialu (o ile w ogóle do niego doszło, bo powtórki nie wyjaśniły sytuacji) sędzia Mike Dean podyktował rzut karny na 7:0 dla miejscowych, zaś winowajcę odesłał do szatni.

Ekipa Southampton nawet nie pozorowała walki o uratowanie twarzy i straciła na Old Trafford dziewięć goli. Trudno w to uwierzyć, lecz w drugim sezonie z rzędu "Święci" doznali porażki 0:9. Poprzednio zdarzyło im się to 25 października 2019 roku, gdy w takim samym stosunku ulegli u siebie Leicester City.

Po wtorkowej kanonadzie Manchester United ma 44 pkt. - tyle samo co liderujący Manchester City, któremu ustępuje jednak gorszą różnicą bramek.

Manchester United - Southampton FC 9:0 (4:0)
1:0 - Aaron Wan-Bissaka 18'
2:0 - Marcus Rashford 25'
3:0 - Jan Bednarek (sam.) 34'
4:0 - Edinson Cavani 39'
5:0 - Anthony Martial 69'
6:0 - Scott McTominay 72'
7:0 - Bruno Fernandes (k.) 87'