La Liga. Nadzieja Deportivo Alaves. Elche uratowało punkt

W La Lidze trwa walka o utrzymanie. Ważne zwycięstwo odniosła drużyna Deportivo Alaves, która 1:0 ograła Real Valladolid. Punkt uratował zespół Elche. Sytuacja drużyny z Kraju Basków jednak wciąż jest trudna.

Michał Piegza
mecz Alaves - Real Valladolid PAP/EPA / David Aguilar / Na zdjęciu: mecz Alaves - Real Valladolid
Ważne zwycięstwo w La Lidze odniósł zespół Deportivo Alaves. Drużyna z Kraju Basków 1:0 pokonała Real Valladolid i wydostała się ze strefy spadkowej. Zarazem Deportivo wyprzedziło swojego rywala, czyli Real.

W środę Granada stoczyła w ćwierćfinale rozgrywek o Puchar Króla heroiczny bój z Barceloną. Zespół z Andaluzji jeszcze na dwie minuty przed końcem spotkania prowadził 2:0, ale dalej grają wyżej notowani goście.

W ligowej potyczce z sąsiadem z tabeli Levante gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Piłkarze Granady jednak dwukrotnie doprowadzali do remisu, na 2:2 trafiając w 92. minucie.

W meczu z wyżej notowanym Villarrealem punkt zdobył zespół Elche. Gospodarze plasują się w strefie spadkowej, do przerwy przegrywali 0:2. Po zmianie stron piłkarze Elche szybko złapali kontakt bramkowy, a w 64. minucie do remisu doprowadził Lucas Boye.

Deportivo Alaves - Real Valladolid 1:0 (0:0)

Pokaż całą tabelę

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)