Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Fortuna 1. Liga. GKS Bełchatów nie uregulował zobowiązań. PZPN zadecydował o karze

GKS Bełchatów został ukarany przez Komisję ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej. W sezonie 2021/22 drużyna będzie miała odjęte cztery punkty za nieuregulowanie zobowiązań.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
piłkarze GKS-u Bełchatów WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Bełchatów
"2 lutego 2021 roku Komisja ds. Licencji Klubowych zakończyła analizę dokumentów z zakresu kryterium F.09 dla klubów Fortuna 1. ligi. W toku weryfikacji dokumentów Komisja stwierdziła, że GKS Bełchatów nie uregulował zobowiązań wynikających z kryterium F.09. W stosunku do pozostałych klubów Fortuna 1. ligi, Komisja nie stwierdziła naruszeń kryterium F.09." - czytamy w komunikacie Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W związku z powyższym postanowiono, że GKS Bełchatów zostanie pozbawiony czterech punktów w sezonie 2021/2022. Stanie się to niezależnie od klasy rozgrywkowej, w której będzie występować.

"Z uwagi na długotrwałe postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie, wykraczające poza termin 15.01.2021 r., Komisja odstąpiła od nałożenia środka kontroli w bieżącym sezonie licencyjnym" - dodano w komunikacie.

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Kiedy kibice wrócą na trybuny? Prezes Animucki zabrał głos

Decyzja Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN jest nieprawomocna. Klubowi przysługuje odwołanie za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni od otrzymania przedmiotowej decyzji.

W obecnym sezonie GKS-owi Bełchatów nie wiedzie się najlepiej. Drużyna zajmuje 15. miejsce w tabeli Fortuna I ligi. Do tej pory bełchatowianie wywalczyli 14 punktów - mają pięć "oczek" przewagi nad ostatnią Resovią. W uratowaniu I-ligowego bytu mają pomóc wzmocnienia, o czym pisaliśmy tutaj.

Czytaj także:
Juergen Klopp wskazał problem Liverpoolu. To przyczyna porażki z zespołem Polaków
Francuskie media zachwycone Arkadiuszem Milikiem. "Pokazał, jak może być cenny"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×