Ruch Chorzów przełamał się. Trener wyjaśnił, kto go zawiódł

Po dwóch porażkach z rzędu piłkarze Ruchu Chorzów przełamali się i pokonali występujący w IV lidze MKS Myszków 3:1. Dwa gole dla Niebieskich zdobył, coraz lepiej czujący się przy Cichej Michał Biskup.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów Facebook / Ruch Chorzów / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Po dwóch z rzędu porażkach z zespołami Fortuna I ligi, czyli GKS-em Tychy i Zagłębiem Sosnowiec, piłkarze Ruchu Chorzów odnieśli zwycięstwo. Rywalem Niebieskich był grający w IV lidze MKS Myszków.

Do przerwy prowadzili gospodarze, którzy bramkę zdobyli po pięknym strzale Dominka Marka. Chorzowianie przeważali, ale w premierowej odsłonie nie zdołali wyrównać. - Zawiodłem się na grze zespołu w pierwszej połowie. Zbyt dużo było niedokładności. W tej części mieliśmy siedmiu młodzieżowców. Oni nie pokazali się z dobrej strony, muszą jeszcze wiele pracować - zganił swoich podopiecznych trener Ruchu Łukasz Bereta.

W 2. połowie na boisku pojawiła się nowa jedenastka. Goście uzyskali miażdżącą wręcz przewagę, ale wyrównali dopiero w 70. minucie. Gola zdobył Michał Biskup. Zawodnik wrócił do gry w piłkę nożną po kilku latach i pokazuje, że wiosną może być dla Ruchu sporym wzmocnieniem. Ten sam piłkarz trafił na 2:1, a wynik gry ustalił w 79. minucie Michał Mokrzycki.

- Po przerwie, po zmianach mieliśmy już wyraźną przewagę. Nie schodziliśmy z połowy przeciwnika i bramek mogło być więcej - powiedział szkoleniowiec 14-krotnych mistrzów Polski. - Staramy się grać z różnymi rywalami, nie tylko z tymi silniejszymi. W meczu z Myszkowem mogliśmy trenować atak pozycyjny. Tak właśnie w dużej części będą wyglądały nasze spotkania wiosną - dodał trener Bereta w rozmowie z klubową telewizją.

W potyczce z MKS-em sztab szkoleniowy testował kolejnego bramkarza. To golkiper Cracovii, 18-letni Jakub Grzywaczewski. Dodajmy, że drużynę zimą prawdopodobnie opuści Kamil Lech, który ma zostać wypożyczony. Wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu otrzymał także Mateusz Duchowski.

W połowie lutego piłkarze Ruchu wyjadą na niespełna tygodniowy obóz do Nowego Targu. Wznowienie rozgrywek III ligi grupy III zaplanowano na pierwszy weekend marca.

MKS Myszków - Ruch Chorzów 1:3 (1:0)
1:0 - Dominik Marek 19'
1:1 - Michał Biskup 70'
1:2 - Michał Biskup 77'
1:3 - Michał Mokrzycki 79'

MKS Myszków: Kucharski - B. Gieroń, M. Gieroń, Mączka, Krupa - Marek, Marchewka, Stankiewicz, Swatek, Sarki - Kowalski.

Grali także: Kotecki, Kowalczyk, Mazurek, Braksator, Musiał, Kozieł, Matyja, Rybaniec, Sychowicz, Dąbrowski, Mazanek.

Ruch: (I połowa) Grzywaczewski - Wyroba, Kasolik, Kulejewski - Mamis, Neugebauer, Sikora, Siwek, Wójtowicz - Janoszka, Idzik.

(II połowa) T. Nowak - Lechowicz, Słota, Kawula - Będzieszak, Mokrzycki, Rudek, Foszmańczyk, Kwaśniewski - Paszek, Biskup.