Serie A: Lazio wygranym kolejki. Sebastian Walukiewicz nie poskromił Ciro Immobile

Sebastian Walukiewicz ponownie znalazł się w podstawowym składzie Cagliari Calcio. Nie udało mu się powstrzymać Ciro Immobile, nie uniknął kilku pomyłek. Lazio zwyciężyło z zespołem Polaka 1:0 i jest największym wygranym 21. kolejki Serie A.

Ciro Immobile PAP/EPA / ANGELO CARCONI / Na zdjęciu: Ciro Immobile
Lazio nie grało stabilnie w Serie A, kiedy musiało w środku każdego tygodnia mobilizować się na mecz w Lidze Mistrzów. Biancocelesti zaprezentowali się korzystnie po latach nieobecności w elitarnych rozgrywkach i przygotowują się do dwumeczu o awans do ćwierćfinału z Bayernem Monachium. Zimą nadszedł czas na nadrabianie punktowych zaległości we Włoszech, a seria sześciu wygranych jest najdłuższa w Serie A.

Trener Eusebio Di Francesco postanowił zbudować zasieki obronne przed Lazio. W defensywie Cagliari Calcio wystąpili Diego Godin oraz powracający do jedenastki po trzech meczach nieobecności Sebastian Walukiewicz. Polak zastąpił Lucę Ceppitellego. Na dodatek w formacji został ustawiony Daniele Rugani. Włoch, wypożyczony z Juventusu, jest nominalnym stoperem, a na Stadio Olimpico miał dodatkowo zabezpieczyć skrzydło.

Lazio nie zdołało w pierwszej połowie strzelić gola, więc zdenerwowanie w Rzymie rosło. Alessio Cragno poradził sobie z niebezpiecznymi strzałami Luisa Alberto oraz Ciro Immobile. W pierwszej sytuacji Hiszpan starał się wykorzystać dośrodkowanie posłane za plecy Walukiewicza, a piłkę do Immobile dogrywał Joaquin Correa po wyprzedzeniu Polaka. Na szczęście dla Walukiewicza te pomyłki były bez konsekwencji.

Cagliari broniło się całym zespołem, ale miało swoją szansę na gola po przerwie. Razvan Marin spudłował w sytuacji sam na sam z Pepe Reiną. Po przeciwnej stronie boiska szalał wściekły Ciro Immobile. Strzał posiadacza Złotego Buta w 57. minucie powstrzymał jeszcze Alessio Cragno, ale w 61. minucie Ciro trafił na 1:0 dla Lazio. W obu sytuacjach ograł Walukiewicza. To uderzenie, po dograniu Sergeja Milinkovicia-Savicia, okazało się rozstrzygające.

Lazio - Cagliari Calcio 1:0 (0:0)
1:0 - Ciro Immobile 61'

Lazio: Pepe Reina - Mateo Musacchio (82' Marco Parolo), Francesco Acerbi, Stefan Radu - Manuel Lazzari (64' Senad Lulić), Sergej Milinković-Savić, Lucas Leiva (83' Gonzalo Escalante), Luis Alberto (65' Jean-Daniel Akpa-Akpro), Adam Marusić - Ciro Immobile, Joaquin Correa (73' Vedat Muriqi)

Cagliari: Alessio Cragno - Sebastian Walukiewicz, Diego Godin, Daniele Rugani - Gabriele Zappa (76 Giovanni Simeone), Nahitan Nandez, Razvan Marin, Charalampos Lykogiannis (52' Alessandro Tripaldelli) - Radja Nainggolan (84' Gaston Pereiro), Joao Pedro, Leonardo Pavoletti (84' Alberto Cerri)

Żółte kartki: Correa, Parolo (Lazio) oraz Nandez, Pedro (Cagliari)

Sędzia: Massimiliano Irrati

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Lazio awansuje w tym sezonie do europejskich pucharów?