Puchar Anglii. Bez niespodzianki na Liberty Stadium. The Citizens wciąż niepokonani w tym roku

Zespół Pepa Guardioli jest nie do zatrzymania. W środę Manchester City pokonał Swansea na wyjeździe 3:1 i awansował do 1/4 finału Pucharu Anglii. To dwunaste zwycięstwo z rzędu w tym roku dla The Citizens.

Mateusz Byczkowski
drużyna Manchesteru City PAP/EPA / Jon Super / Na zdjęciu: drużyna Manchesteru City
Ich statystyki są imponujące. Od starcia z West Bromwich Albion (1:1) w połowie grudnia ekipa Pepa Guardioli cały czas wygrywa. Manchester City ostatnią porażkę odniósł w meczu przeciwko Tottenhamowi Hotspur (0:2) w listopadzie.

Nic więc dziwnego, że to drużyna z Manchesteru była faworytem w środowym spotkaniu z pierwszoligowym Swansea City. Już od pierwszych minut The Citizens przejęli kontrolę i szukali pierwszej bramki. Przez pół godziny nic jednak z tego nie wynikało.

W 30. minucie podanie na prawą stronę dostał Kyle Walker. Obrońca gości szukał w polu karnym Ferrana Torresa. Hiszpan minął się z piłką, jednak swoim zachowaniem zmylił bramkarza rywali, który nie zdążył zareagować.

Po przerwie zespół Pepa Guardioli był skuteczniejszy. Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy akcję znów wyprowadzali The Citizens. Raheem Sterling po precyzyjnym podaniu Rodrigo znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Swansea. Reprezentant Anglii uderzył w prawy dolny róg i podwyższył prowadzenie.

180 sekund później na listę strzelców wpisał się Gabriel Jesus. Piłkę głową zgrał do niego Bernardo Silva. Brazylijski napastnik przyjął, obrócił się i strzelił nie do obrony.

Gospodarze próbowali zdobyć bramkę kontaktową. Ta sztuka udała im się w 77. minucie. Futbolówkę w polu karnym przyjął Morgan Whittaker, który kilka minut wcześniej wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Zawodnik Swansea uderzeniem w długi róg nie dał szans Zackowi Steffenowi.

Swansea City - Manchester City 1:3 (0:1)

0:1 - Kyle Walker 30'
0:2 - Raheem Sterling 47'
0:3 - Gabriel Jesus 50'
1:3 - Morgan Whittaker 77'

Swansea City: Freddie Woodman - Joel Latibeaudiere, Ben Cabango, Marc Guehi (66' Jake Bidwell) - Connor Roberts (66' Kieron Freeman), Jay Fulton, Matt Grimes, Ryan Manning - Yan Dhanda (77' Conor Hourihane) - Jamal Lowe (65' Paul Arriola), Jordan Morris (66' Morgan Whittaker).

Manchester City: Zack Steffen - Kyle Walker, Eric Garcia, Aymeric Laporte, Benjamin Mendy - Bernardo Silva (66' Phil Foden), Rodri (72' Claudio Gomes), Ilkay Gundogan (57' Thomas Doyle) - Ferran Torres, Gabriel Jesus, Raheem Sterling (56' Riyad Mahrez).

Żółte kartki: Benjamin Cabango (Swansea), Yan Dhanda (Swansea).

Sędzia: Peter Bankes.

Pep Guardiola rzuca wyzwanie Bayernowi. "Zadzwonię do Messiego"
Meksykanie wściekli po zagraniu Roberta Lewandowskiego. Piszą o skandalu w finale KMŚ

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)