Ligue 1. Minimalne zwycięstwo Paris Saint-Germain. OGC Nice postawiło twarde warunki

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Ian Langsdon / Na zdjęciu: radość piłkarzy PSG
PAP/EPA / Ian Langsdon / Na zdjęciu: radość piłkarzy PSG

W 25. kolejce Ligue 1 Paris Saint-Germain pokonało 2:1 OGC Nice. Drużyna Mauricio Pochettino zwyciężyła dzięki trafieniu końcówce. Ważną bramkę zdobył młody Moise Kean.

W tym artykule dowiesz się o:

Początek meczu był wyjątkowo niemrawy. Pierwszy celny strzał dopiero w 20. minucie oddał Kylian Mbappe. Napastnik PSG podjął próbę zza pola karnego, ale Walter Benitez zachował czujność między słupkami.

Po kilkudziesięciu sekundach było już 1:0. Thilo Kehrer dośrodkował do Mauro Icardiego, który zamykał akcję i trafił w słupek. Piłka trafiła pod nogi Juliana Draxlera, Niemiec otworzył wynik tej rywalizacji. Przed przerwą dogodną sytuację miał jeszcze Amine Gouiri. Gracz Nicei fatalnie spudłował.

Chwilę po zmianie stron drużyna OGC Nice doprowadziła do remisu. Rony Lopes wykorzystał błąd Marquinhosa i silnym uderzeniem uniemożliwił Keylorowi Navaowi skuteczną interwencję. W 61. minucie okazję znowu wypracował Gouiri. Mało brakowało, ponieważ jego strzał zatrzymał się na poprzeczce.

W drugiej połowie częściej przy głosie byli gospodarze. W ostatnim kwadransie Moise Kean zapewnił zwycięstwo zespołowi Mauricio Pochettino. Mbappe dograł na głowę włoskiego snajpera, który znalazł drogę do siatki.

Końcowy wynik nie uległ już zmianie. W tym momencie Paris Saint Germain jest liderem tabeli Ligue 1, natomiast Lille OSC rozegra swoje spotkanie dopiero w niedzielę. Ekipa OGC Nice znajduje się na bezpiecznej, 12. pozycji w stawce.

Paris Saint-Germain - OGC Nice 2:1 (1:0) 1:0 - Julian Draxler 22' 1:1 - Rony Lopes 50' 2:1 - Moise Kean

PSG: Keylor Navas - Thilo Kehrer, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Layvin Kurzawa (77' Mitchel Bakker), Idrissa Gueye, Leandro Paredes (83' Danilo Pereira), Julian Draxler (77' Pablo Sarabia), Kylian Mbappe, Moise Kean (83' Ander Herrera), Mauro Icardi.

Nice: Walter Benitez - Andy Pelmard, Jean-Clair-Todibo, William Saliba, Hassane Kamara, Hicham Boudaoui, Pierre Lees Melou, Alexis Calude Maurice, Rony Lopes, Amine Gouiri, Myziane Maolida.

20 Dijon FCO 38 4 9 25 25:73 21

Czytaj także: Serie A: Karol Linetty podniósł się z ławki. Trwa pasmo remisów Torino FC Premier League. Fatalna seria Liverpoolu. Takiej sytuacji nie było od ponad sześciu lat