Bundesliga. Klasyfikacja strzelców. Robert Lewandowski umocnił się na pozycji lidera

Arminia Bielefeld postawiła się Bayernowi Monachium i zremisowała 3:3 na Allianz Arena. Kolejnego gola dołożył Robert Lewandowski. Napastnik Bawarczyków zdobył 25. bramkę w Bundeslidze i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców.

Mateusz Byczkowski
Robert Lewandowski PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Ostanie spotkanie 21. kolejki było bardzo emocjonujące. Arminia Bielefeld, która znajduje się w strefie spadkowej po pierwszej połowie wygrywała 2:0. Tuż po przerwie Bayern Monachium rzucił się do ataku.

25. bramkę w sezonie zdobył Robert Lewandowski. Reprezentant Polski przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył z woleja. Bramkarz gości, Stefan Ortega nie miał szans przy jego strzale.

Ostatecznie poniedziałkowe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3. Bayern Monachium wciąż jest liderem Bundesligi. Zespół Hansiego Flicka o pięć punktów wyprzedza RB Lipsk w ligowej tabeli.

Tym samym napastnik Bawarczyków umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców. Na drugim miejscu plasuje się Andre Silva. Zawodnik Eintrachtu Frankfurt po 21 kolejkach ma na koncie 18 goli. Podium z 15 zdobytymi bramkami zamyka Erling Haaland z Borussii Dortmund.