Liga Europy: kanonady na kilku stadionach. AC Milan zremisował. Szalony mecz Bayeru 04 Leverkusen

Piłkarze ofensywni nie próżnowali w pierwszych meczach o awans do najlepszej "16" Ligi Europy. AC Milan zremisował, a AS Roma i Tottenham Hotspur wygrali na wyjeździe. Bayer 04 Leverkusen odrobił trzy gole straty, ale przegrał 3:4 z Young Boys Berno.

Na pierwszym planie zdjęcia: Demarai Gray PAP/EPA / PETER KLAUNZER / Na pierwszym planie zdjęcia: Demarai Gray
AC Milan w sobotę nie oddał strzału celnego w meczu ze Spezią Calcio, a porażka 0:2 z beniaminkiem ligi włoskiej była największym niepowodzeniem zespołu Stefano Piolego w sezonie. Rossoneri mieli dużo do poprawienia w konfrontacji z Crveną Zvezdą na belgradzkiej Marakanie. Już w 12. minucie Theo Hernandez trafił w bramkę przeciwnika, ale gol został anulowany z powodu spalonego. Rossoneri poczekali na prowadzenie 1:0 jeszcze przez dwa kwadranse, a w jego zdobyciu pomógł golem samobójczym Radovan Pankov.

Milan stracił zaliczkę po przerwie, ale potrafił zareagować na strzał z rzutu karnego Guelora Kangi. Theo Hernandez ponownie odnalazł się pod bramką Zvezdy i tym razem zgodnie z przepisami oddał uderzenie na 2:1 dla wicelidera ligi włoskiej. Rossoneri zostali trafieni po raz drugi w doliczonym czasie, przez Radovana Pankova, który golem na 2:2 zrehabilitował się za trafienie samobójcze. W Belgradzie wydarzyło się dużo, ale na kilku innych stadionach wrażeń było jeszcze więcej.

Bayer 04 Leverkusen bronił fatalnie w pierwszej połowie meczu z Young Boys Berno. Po 45 minutach przegrywał w Szwajcarii 0:3, a dwa gole stracił po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. Wykorzystali je Christian Fassnacht i Theoson Jordan Siebetcheu. Zachowanie Aptekarzy przy trzecim trafieniu Meschaka Elii trudno było nawet skomentować.

Druga połowa to już kompletnie inna historia. Bayer popisał się rewelacyjnym pościgiem i już w 68. minucie pozbawił całej zaliczki Young Boys. Do wyniku 3:3 doprowadził dwoma strzałami Patrik Schick i jednym Moussa Diaby. Ostatnie słowo w sprawie rezultatu należało do Siebetcheu, który podsumował spektakl bramką na 4:3 dla zespołu ze Szwajcarii.

Trener Paulo Fonseca miał za zadanie przygotować zawodników AS Romy do meczu z jego byłym klubem SC Braga. Szkoleniowiec wystawił od początku pomijanego w ostatnim czasie Edina Dzeko. Bośniak potrzebował w Portugalii tylko pięciu minut, na podsumowanie strzałem na 1:0 szybkiego ataku Giallorossich. Roma w końcówce potwierdziła przewagę liczebną golem na 2:0 Borji Mayorala.

Jose Mourinho prowadzi zespół w drugim pod względem prestiżu europejskim pucharze po raz trzeci w karierze. Z zawodnikami FC Porto i Manchesteru United sięgał po trofeum. Obecnie jako menedżer Tottenhamu Hotspur jest blisko awansu do najlepszej "16". Drużyna Mourinho wygrała 4:1 z Wolfsbergerem. Do konfrontacji doszło w Budapeszcie, który jest ostatnio szczęśliwym miastem dla klubów z Premier League. Jednego z goli strzelił Heung-Min Son, który jest czwartym zawodnikiem w historii Tottenhamu, który zdobył dla niego minimum 20 bramek w pucharach.

Kolejne kanonady w zakończonych wynikami 4:2 meczu Olympiakosu Pireus z PSV Eindhoven i 3:2 Dinama Zagrzeb z FK Krasnodar. Tylko w Pradze piłkarze ofensywni zrobili sobie wolne, a Slavia zremisowała 0:0 z Leicester City.