Premier League: pechowa porażka Leeds United z Wolverhampton Wanderers, 81 minut Mateusza Klicha

Dwunasta porażka Leeds United w sezonie 2020/2021 Premier League. W spotkaniu 25. kolejki Pawie przegrały na wyjeździe z Wolverhampton Wanderers 0:1 po samobójczym golu Illana Mesliera. Boisko w końcówce meczu opuścił Mateusz Klich.

Tomasz Rosiński
Adama Traore (w środku), Mateusz Klich (z lewej) i Luke Ayling (z prawej) PAP/EPA / Alex Pantling / Na zdjęciu: Adama Traore (w środku), Mateusz Klich (z lewej) i Luke Ayling (z prawej)
Przed piątkowym starciem ekipy Wolverhampton oraz Leeds sąsiadowały ze sobą (Wilki zajmowały 12. miejsce, zaś Pawie plasowały się pozycję wyżej) i trudno było wskazać faworyta tej konfrontacji.

Od początku rywalizacji sporo ochoty do gry miał Pedro Neto, który napędzał kolejne ataki gospodarzy. Portugalczyk próbował strzałów z dystansu, ale jego dwa niezłe uderzenia obronił Illan Meslier.

W 27. minucie przebudzili się przyjezdni. Wówczas z dość ostrego kąta w słupek huknął Mateusz Klich, a piłka odbiła się aluminium i pozostała na boisku.

Później swoje szanse na zdobycie bramki miał Nelson Semedo, lecz Meslier nie dał się zaskoczyć i pierwsza odsłona batalii zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron groźniej atakowali podopieczni Nuno Espirito Santo, którzy dopięli swego w 64. minucie. Wówczas z dystansu przymierzył Adama Traore, a piłka najpierw odbiła się od poprzeczki, później od Illana Mesliera i wpadła do siatki.

W 78. minucie mogli odpowiedzieć zawodnicy Leeds United. Wtedy to Ruiego Patricio pokonał Patrick Bamford, który chwilę wcześniej był na minimalnej pozycji spalonej i arbiter słusznie tego gola nie uznał.

Ostatecznie Wilki dowiozły to zwycięstwo do końca i wyprzedziły w tabeli ekipę prowadzoną przez Marcelo Bielsę.