Serie A: Bartłomiej Drągowski niepokonany. Wraz z zespołem zmazał plamę

ACF Fiorentina zapewniła sobie zwycięstwo 3:0 ze Spezią Calcio po przerwie. Bartłomiej Drągowski zachował czyste konto po raz szósty w sezonie. Nie dał się pokonać niespełna tydzień po słabszym występie w Genui.

Bartłomiej Drągowski PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski
W 23. kolejce wszystkie mecze zostaną rozegrane w innym czasie, co z reguły się nie zdarza. Na pierwszy ogień wystąpili ACF Fiorentina oraz Spezia Calcio. Niespełna tydzień temu beniaminek pokazał duże możliwości i pokonał wówczas lidera AC Milan. Również na Stadio Artemio Franchi zamierzał wysoko zawiesić poprzeczkę, ale drużyna Bartłomieja Drągowskiego była na to przygotowana.

Fiorentina poprawiła się po porażce 1:2 w poprzednim spotkaniu z Sampdorią. Podobnie Bartłomiej Drągowski, który został oceniony nisko za swój występ w Genui. Przy golach Blucerchiatich nie popełnił dużych gaf, ale w obu sytuacjach mógł postarać się o lepszą interwencję. W piątek miał do powstrzymania przede wszystkim Kevina Agudelo, który osiągnął wysoką formę i momentami ośmieszał zawodników Milanu.

Trochę na potwierdzenie właśnie Agudelo oddał pierwsze niebezpieczne uderzenie, ale trafił tylko w boczną siatkę w bramce Fiorentiny. Celnych prób brakowało, dlatego Drągowski nie musiał prezentować spektakularnych interwencji między słupkami. Postraszył go Matteo Ricci w 35. minucie, ale również nie trafił w bramkę. Golkiper Violi trochę popracował na swoje czyste konto po przerwie, kiedy to rozprawił się z trzema strzałami.

Fiorentina była jeszcze groźniejsza i po powrocie z szatni na boisko zapewniła sobie zwycięstwo 3:0. Kluczowym zawodnikiem był Gaetano Castrovilli, który w 51. minucie asystował przy golu najskuteczniejszego zawodnika gospodarzy Dusana Vlahovicia. W 64. minucie Castrovilli sam przymierzył z 12. metra do bramki i zmienił wynik na 2:0. Ostatnie słowo w sprawie rezultatu należało do Valentina Eysserica, który dobił Spezię strzałem na 3:0 w 83. minucie.

ACF Fiorentina - Spezia Calcio 3:0 (0:0)
1:0 - Dusan Vlahović 51'
2:0 - Gaetano Castrovilli 64'
3:0 - Valentin Eysseric 83'

Fiorentina: Bartłomiej Drągowski - Nikola Milenković, German Pezzella, Lucas Martinez Quarta - Lorenzo Venuti (85' Martin Caceres), Sofyan Amrabat (60' Borja Valero), Erick Pulgar, Giacomo Bonaventura, Cristiano Biraghi (85' Igor) - Dusan Vlahović, Christian Kouame (46' Valentin Eysseric)

Spezia: Ivan Provedel - Luca Vignali (85' Roberto Piccoli), Ardian Ismajli, Julian Chabot, Riccardo Marchizza (11' Juan Ramos) - Nahuel Estevez, Matteo Ricci, Giulio Maggiore (63' Leonardo Sena) - Emmanuel Gyasi, Kevin Agudelo (63' Andrej Gałabinow), Riccardo Saponara (63' Daniele Verde)

Żółte kartki: Amrabat, Eysseric, Valero, Martinez (Fiorentina)

Sędzia: Gianpaolo Calvarese

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy ACF Fiorentina zakończy sezon w górnej połowie tabeli Serie A?