Ligue 1: niespodzianka w Paryżu! Rośnie strata Paris Saint-Germain do lidera

Paris Saint-Germain ponownie w tym sezonie Ligue 1 musiało uznać wyższość AS Monaco. Tym razem mistrzowie Francji przegrali z ekipą z Monako 0:2 i mają już 4 punkty straty do prowadzącego w tabeli Lille OSC.

Tomasz Rosiński
Kylian Mbappe (z przodu) i Ruben Aguilar (z tyłu) PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Kylian Mbappe (z przodu) i Ruben Aguilar (z tyłu)
Niedzielne starcie w Paryżu zapowiadało się interesująco, a faworytem tej konfrontacji było co oczywiste PSG, które przystępowało do rywalizacji między innymi bez kontuzjowanych Neymara i Angela Di Marię. Monaco liczyło, że znów uda mu się pokonać mocarzy ze stolicy Francji, których ograło w listopadzie 3:2.

Paryżanie od początku spotkania starało się narzucić swój styl gry, lecz zostało zaskoczone już w 6. minucie. Wówczas Ruben Aguilar po dośrodkowaniu z lewego skrzydła zgrał piłkę głową do Sofiane'a Diopa, który głową skierował futbolówkę do siatki.

Po strzeleniu gola ekipa z Monako w pierwszej połowie zawodów nie pozwalała rywalom na zbyt wiele (gospodarze w I odsłonie nie oddali celnego strzału na bramkę strzeżoną przez Benjamina Lecomte'a).

Widać było, że Niko Kovac przygotował swoją drużynę bardzo dobrze od strony taktycznej i ostatecznie przed przerwą wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie.

Wydawało się, że w drugiej odsłonie potyczki podopieczni Mauricio Pochettino mocno ruszą do ataku, ale tak się nie stało i to goście zadali rywalom drugi cios. W 51. minucie Guillermo Maripan dopadł do odbitej przez przeciwnika piłki i płaskim uderzeniem z około 14 metrów pokonał Keylora Navasa.

Później piłkarze AS Monaco skupili się na bronieniu tego korzystnego wyniku, zaś Kylian Mbappe i spółka nie potrafili sforsować szczelnej defensywy przyjezdnych.

Już do końca konfrontacji obraz gry nie uległ zmianie i zespół z Monako wywalczył cenne trzy punkty do tabeli francuskiej ekstraklasy.

Ligue 1, 26. kolejka:

Paris Saint-Germain - AS Monaco 0:2 (0:1)
0:1 - Sofiane Diop 6'
0:2 - Guillermo Maripan 51'

Paris Saint-Germain: Keylor Navas - Alessandro Florenzi, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Layvin Kurzawa - Idrissa Gueye (55' Rafinha), Leandro Paredes (74' Danilo Pereira), Ander Herrera (56' Marco Verratti) - Moise Kean, Mauro Icardi (73' Julian Draxler), Kylian Mbappe.

AS Monaco: Benjamin Lecomte - Axel Disasi, Guillermo Maripan, Benoit Badiashile, Caio Henrique - Ruben Aguilar (80' Djibril Sidibe), Youssouf Fofana, Aurelien Tchouameni, Sofiane Diop (80' Aleksandr Gołowin) - Kevin Volland (90' Fode Ballo-Toure), Wissam Ben Yedder (71' Stevan Jovetić).

Żółte kartki: Kylian Mbappe, Leandro Paredes, Presnel Kimpembe, Idrissa Gueye (Paris Saint-Germain) oraz Aurelien Tchouameni (AS Monaco).

Sędziował: Ruddy Buquet.

*Radosław Majecki (AS Monaco) znalazł się poza kadrą meczową.

***

FC Lorient - Lille OSC 1:4 (1:2)

Montpellier HSC - Stade Rennais 2:1 (2:0)

RC Lens - Dijon FCO 2:1 (1:0)

OGC Nice - FC Metz 1:2 (0:2)

Nimes Olympique - Girondins Bordeaux 2:0 (1:0)

RC Strasbourg Alsace - Angers SCO 0:0

Czytaj też: -> Mbappe zadecyduje o losach Messiego. Ogromne pieniądze w grze -> Transfery. Niecodzienna sytuacja we Francji. Minister reaguje ws. Kyliana Mbappe