Polski pomocnik błysnął w Grecji. AEK Ateny wywalczył remis

Bohaterem meczu 23. kolejki Super League został Damian Szymański. Jego AEK Ateny zremisował 2:2 z Asterasem Tripolis. Polak zapewnił remis swojej drużynie.

Rafał Szymański
Damian Szymański Getty Images / Yelena Afonina\TASS / Na zdjęciu: Damian Szymański
Pierwsza bramka padła po kwadransie. Na listę strzelców po stronie drużyny gości wpisał się napastnik Luis Fernandez. Trzy minuty później było już 0:2 za sprawą Daniego Suareza.

Gola kontaktowego przed zejściem do szatni strzelił Damian Szymański. Pomocnik otrzymał podanie od Muamera Tankovicia i pięknym strzałem w okienko pokonał Antonisa Tsiftsisa.

W drugiej połowie Polak doprowadził do remisu. Szymański podłączył się do akcji, którą przeprowadził Levi Garcia. Zawodnik z niewielkiej odległości po raz drugi skierował piłkę do siatki. 25-latek zagrał w pełnym wymiarze czasowym.

AEK Ateny jest wiceliderem tabeli Super League i traci 13 punktów do prowadzącego Olympiakosu Pireus. Asteras znajduje się na 6. pozycji.

W styczniu Szymański wrócił wreszcie do gry po kontuzji. W rozgrywkach ligowych ma swoim koncie już 8 spotkań, w których zdobył 3 bramki. 4-krotny reprezentant Polski wystąpił również 3 razy w pucharze krajowym i strzelił 1 gola.

AEK Ateny - Asteras Tripolis 2:2 (1:2)
0:1 - Luis Fernandez 15'
0:2 - Dani Suarez 18'
1:2 - Damian Szymański 40'
2:2 - Damian Szymański 68'

Patryk Dziczek stracił przytomność podczas meczu. "Bardzo się przestraszyliśmy"
Ligue 1: Tylko remis Olympique Marsylia, Milik znów poza kadrą