Grzegorz Krychowiak przypieczętował wygraną Lokomotiwu. Maciej Rybus z asystą

Lokomotiw Moskwa pewnie zwyciężył w meczu 1/8 finału Pucharu Rosji. Spotkanie z FK Tambow zakończyło się rezultatem 3:0 na korzyść drużyny gospodarzy. Reprezentanci Polski przyczynili się do tej wygranej.

Rafał Szymański
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Roland Krivec / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Zespół Marko Nikolicia był faworytem w meczu z czerwoną latarnią ligi rosyjskiej. Strzelanie w 27. minucie rozpoczął Pablo. Przy trafieniu Brazylijczyka asystę zaliczył Maciej Rybus.

W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się także Francois Kamano. Napastnik dopiął swego, w pierwszej części gry także trafił do siatki, ale jego gol został nieuznany z powodu zagrania ręką.

W 82. minucie Grzegorz Krychowiak ustalił końcowy wynik tego spotkania. Kadrowicz podszedł do rzutu karnego, a następnie pokonał Sergeia Ryzhikova. Pomocnik zagrał w pełnym wymiarze czasowym. W bieżącym sezonie ma na koncie łącznie już 22 występy, 4 gole i 1 asystę.

Wspomniany Rybus również rozegrał cały mecz w koszulce Lokomotiwu. Bilans lewego obrońcy to 25 meczów i 1 asysta. W ten sposób drużyna reprezentantów Polski awansowała do ćwierćfinału Pucharu Rosji.

Lokomotiw wróci do zmagań ligowych już w najbliższą sobotę. Podopieczni Nikolicia zagrają u siebie z CSKA Moskwa.

Lokomotiw Moskwa - FK Tambow 3:0 (1:0)
1:0 - Pablo 27'
2:0 - Francois Kamano 58'
3:0 - Grzegorz Krychowiak (k.) 82'