Liga Europy: heroiczna walka Arsenalu. Niespodzianka w meczu Hoffenheim. Wysoka wygrana Rangers

Sporo emocji było w rewanżowych meczach 1/16 finału Ligi Europy. Najciekawiej było w potyczce Arsenalu z Benfiką. Niewiele mniej działo się w spotkaniu Hoffenheim z Molde. Z rozgrywkami pożegnało się Napoli z Piotrem Zielińskim w składzie.
Michał Piegza
mecz Arsenal - Benfica PAP/EPA / GEORGIA PANAGOPOULOU / Na zdjęciu: mecz Arsenal - Benfica

Po heroicznym boju z Benfiką awans do 1/8 finału Ligi Europy wywalczył Arsenal. Angielska drużyna była krok od pożegnania się z rywalizacją w Lidze Europy.

W pierwszym meczu padł remis 1:1. Kanonierzy w domowej potyczce szybko objęli prowadzenie. Później jednak dwa gole zdobyli goście i Arsenal znalazł się w trudnej sytuacji. Drużyna z Londynu była w stanie zdobyć dwie bramki i zapewnić sobie awans. Decydujące trafienie padło po uderzeniu Pierre-Emericka Aubameyanga na trzy minuty przed końcem.

Za burtą rozgrywek Napoli. Włoskiej drużynie niewiele dało trafienie Piotra Zielińskiego i wygrana z Granadą 2:1. O awansie hiszpańskiego zespołu zadecydował pierwszy mecz, w którym goście czwartkowej potyczki zwyciężyli 2:0.

W starciu Rangers FC z Royalem Antwerp ponownie padło siedem goli. Szkoci w pierwszym spotkaniu zwyciężyli 4:3, w rewanżu wygrali efektowniej, bo 5:2 i pewnie znaleźli się w 1/16 finału.

Z marzeniami o zawojowaniu Ligi Europy musiało pożegnać się Hoffenheim. Niemiecki zespół wyeliminował norweskie Molde, które na terenie rywala wygrało 2:0. Gospodarze do końca dążyli do dogrywki, ale w doliczonym czasie zostali skontrowani i pozbawieni złudzeń.