Turcja. Michał Nalepa przypomniał o sobie kibicom. Wysokie zwycięstwo drużyny Polaka

W środę Adanaspor przegrał 0:4 z Giresunsporem. Na listę strzelców po raz drugi w bieżącym sezonie wpisał się Michał Nalepa.
Rafał Szymański
Taras Romanczuk i Michał Nalepa Newspix / TADEUSZ SKWIOT / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Taras Romanczuk i Michał Nalepa

Worek z bramkami już po kwadransie otworzyła drużyna gości. Mamadou Diarra zanotował asystę przy trafieniu Husamettina Tuta.

Po niespełna 20 minutach Michał Nalepa podwyższył prowadzenie swojego zespołu. 25-latek podjął próbę zza pola karnego, tor lotu piłki zmienił obrońca Adanasporu i było już 0:2.

W drugiej połowie w dalszym ciągu przeważali zawodnicy Giresunsporu. Do siatki trafili jeszcze Ibrahima Balde oraz Sergen Picinciol. Nalepa przed zmianą stron obejrzał żółtą kartkę. Polak został zmieniony w 61. minucie, na murawie pojawił się Anthony Uzodimma.

Po wygranej w 26. kolejce Giresunspor jest liderem zaplecza Super Lig. We wrześniu minionego roku Nalepa po wielu latach opuścił Arkę Gdynia, której jest wychowankiem, a następnie dołączył do tureckiej drużyny. Do tej pory pomocnik rozegrał łącznie 15 spotkań ligowych, w których zdobył 2 bramki i zaliczył 5 asyst. Jego kontrakt obowiązuje wyłącznie do końca rozgrywek.

Adanaspor - Giresunspor 0:4 (0:2)
0:1 - Huasmettin Tut 15'
0:2 - Michał Nalepa 34'
0:3 - Ibrahima Balde 52'
0:4 - Sergen Picinciol 90+2'