Gennaro Gattuso eksplodował po meczu Napoli. "Włosi byliby na okładkach w całej Europie"

Po czwartkowym rewanżowym meczu Ligi Europy Napoli rywalizuje już tylko na krajowym podwórku. Włosi zostali wyeliminowani przez Granadę, a styl gry rywali wyraźnie nie spodobał się trenerowi Gennaro Gattuso.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Gennaro Gattuso Getty Images / David S. Bustamante / Na zdjęciu: Gennaro Gattuso
W pierwszym spotkaniu w Hiszpanii Granada CF wygrała 2:0. Rewanż świetnie rozpoczął się dla SSC Napoli - Piotr Zieliński już w 3. minucie trafił do siatki, ale rywale jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu. Ostatecznie Włosi wygrali tylko 2:1 i odpadli z Ligi Europy (więcej TUTAJ).

Po spotkaniu Gennaro Gattuso zauważył, że rywale ciągle opóźniali grę. - W pierwszej połowie w piłkę graliśmy przez 17-18 minut, w drugiej jeszcze mniej. Piłkarze Granady zwlekali po 2-3 minuty przy każdej sytuacji. Absurd - grzmiał przed mikrofonem Sky Sports Italia trener Napoli.

- Włoskie kluby powinny być bardziej szanowane. Gdyby jakiś włoski zespół zachowywał się w ten sposób, następnego dnia byłby na okładkach gazet w całej Europie - zauważył Gattuso, przypominając, że to włoskie zespoły wciąż mają łatkę tych, które grają na czas.

Napoli do awansu zabrakło tylko jednej bramki. - Straciliśmy absurdalnego gola. Po tym nie pamiętam już żadnych akcji Granady. My musimy być dumni z tego co zrobiliśmy. W dwóch meczach pokazaliśmy, że mamy coś więcej niż oni - dodał Gattuso.

Włoch najwyraźniej zdaje sobie sprawę z tego, że jego posada wisi na włosku. - Ludzie mogą przyjść po mnie, nie po moich piłkarzy. Ja jestem za wszystko odpowiedzialny - poinformował. Gattuso po spotkaniu chwalił też autora pierwszego gola - Zielińskiego (więcej TUTAJ).