Serie A. Absolutny bohater! Włoskie media doceniły znakomity występ Łukasza Skorupskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Alessandro Sabattini / Na zdjęciu:  Łukasz Skorupski
PAP/EPA / Alessandro Sabattini / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
zdjęcie autora artykułu

Bologna FC pokonała Lazio Rzym 2:0, a Łukasz Skorupski miał w tym swój olbrzymi udział. Przy stanie 0:0 obronił rzut karny wykonywany przez Ciro Immobilego. Między innymi taką interwencją zapracował na wysokie noty.

Włoskie media były niemal w komplecie zgodne, co do oceny występu Łukasza Skorupskiego przeciwko Lazio. Polak był kluczowy dla wygranej.

W tuttomercatoweb.com występ Polaka oceniono na "7" (w skali 1-10). "Na początku meczu obronił rzut karny Immobile i doskonale reagował na akcje rywali, zwłaszcza w drugiej połowie i na finiszu meczu. Zasuwał" - napisano w komentarzu.

Taką samą notę przyznało calciomercato.com. "Broni rzut karny Ciro Immobile demonstrując koncentrację i determinację. Miał również fundamentalne znaczenie przy innych okazjach rywali" - tak skwitowano jego występ.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Sędzia zatrzymał strzał do niemal pustej bramki

"Absolutny bohater! Obronił rzut karny Immobile, a następnie miał kilka decydujących interwencji na finiszu" - napisano w leggo.it, gdzie polski bramkarz również zapracował na "7". Podobnie jego występ oceniły serwisy sportface.it oraz sport.virgilio.it.

"7,5" Skorupskiemu przyznał serwis fantamagazine.com. "Obronił rzuty karny, który wyprowadziły Lazio na prowadzenie. Bardzo dobra uchroniła jego zespół przed golem samobójczym. Wykazał dużą pewność siebie w każdych okolicznościach" - tak skomentowano notę jego grę.

Serwis sofascore.com występ Skorupskiego ocenił dla odmiany na 9,2! I ten wynik był zdecydowanie najlepszy spośród wszystkich uczestników tego pojedynku.

Zobacz także: Piotr Zieliński zadomowił się we Włoszech. Nieoczekiwana decyzja reprezentanta Polski Robert Lewandowski jednym z najlepszych na boisku. Dwa gole i wysokie noty

Źródło artykułu: