Chaos organizacyjny przed Euro 2020. Fatalne informacje dla reprezentacji Polski

Pandemia koronawirusa spędza sen z powiek działaczy UEFA. Na nieco ponad trzy miesiące przed startem Euro 2020 ciągle nie ma pewności, że mecze będą mogły się odbywać w Dublinie, Glasgow i Bilbao - podała agencja Associated Press.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Robert Lewandowski ONS.pl / Pawel Kibitlewski / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Do rozpoczęcia Euro 2020 pozostało już tylko 100 dni. 16. turniej o mistrzostwo Europy w piłce nożnej, który zaplanowany został w 12 miastach-gospodarzach w 12 różnych państwach, ma odbyć się w dniach 11 czerwca - 11 lipca.

Agencja Associated Press dowiedziała się, że UEFA rozważa usunięcie trzech miast z listy gospodarzy. Bilbao, Dublin i Glasgow są zagrożone z powodu braku gwarancji, co do liczby kibiców na trybunach.

UEFA chce żeby trybuny podczas meczów Euro 2020 zapełniły się przynajmniej w połowie. Władze Kraju Basków, Irlandii oraz Szkocji dziś nie są jednak w stanie tego zagwarantować. Wszystko z powodu niestabilnej sytuacji epidemicznej.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Sędzia zatrzymał strzał do niemal pustej bramki

To powoduje nerwowość u działaczy europejskiej federacji, organizatorów, a także ekip, które mają rozegrać swoje mecze grupowe w Bilbao, Dublinie i Glasgow. Niestety, dotyczy to również reprezentacji Polski, która w pierwszym spotkaniu ma zagrać w Dublinie ze Słowacją (14 czerwca), a potem w Bilbao z Hiszpanią (19 czerwca) i ponownie na Aviva Stadium w Dublinie ze Szwecją (23 czerwca).

Nieoficjalnie wiadomo, że jeśli UEFA usunie wymienione miasta z listy, to mecze z Dublina zostałyby przeniesione do Londynu, a z Bilbao prawdopodobnie do innego regionu Hiszpanii.

Inauguracja Euro 2020 odbędzie się na stadionie w Rzymie (mecz Włochy - Turcja). Gospodarzami mistrzostw Europy będą też: Londyn, Baku, Kopenhaga, Monachium, Budapeszt, Amsterdam, Bukareszt i Sankt Petersburg.

Zobacz:
UEFA będzie musiała zmienić plany ws. EURO? Brytyjczycy mają gotowe rozwiązanie
Premier Boris Johnson ogłosił plan. Kibice w Anglii poznali termin powrotu na stadiony

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×